Stypendia dla studentów - ANWIL inwestuje w edukację

Fundacja ANWIL po raz kolejny wesprze finansowo studentów - przyszłych specjalistów przemysłu chemicznego - pochodzących z powiatu włocławskiego. Na początek czeka na nich stypendium w wysokości 700 złotych na miesiąc, a następnie możliwość odbycia stażu lub praktyki w spółce.


O przyznanie stypendium w ramach szóstej edycji programu „Młodzi z ANWILEM” mogą ubiegać się studenci ostatniego roku studiów I stopnia, studiów II stopnia oraz studenci czwartego i piątego roku studiów jednolitych na kierunkach: chemia, technologia chemiczna, analityka chemiczna, inżynieria chemiczna i procesowa, mechanika i budowa maszyn, automatyka, inżynieria materiałowa, mechatronika, elektryka, elektroautomatyka, inżynieria produkcji, automatyzacja i robotyzacja procesów produkcyjnych, robotyka i informatyka przemysłowa, mechatronika pojazdów i maszyn roboczych, systemy sterowania, zielone technologie.

Stypendystą korporacyjnej fundacji ANWILU mogą zostać mieszkańcy powiatu włocławskiego, którzy nie ukończyli 26. roku życia i studiują w trybie stacjonarnym na dowolnej polskiej uczelni publicznej. Przyszli stypendyści poza, wysoko punktowanymi na etapie oceny wniosków, dokonaniami naukowymi, powinni wykazać się średnią ocen co najmniej 4,5 uzyskaną w ostatnich dwóch semestrach studiów.

Szansę otrzymania stypendium zwiększa także aktywność społeczna oraz udokumentowany udział w praktykach studenckich, stażach, kołach naukowych i wymianach międzynarodowych. To już szósta edycja studenckiego konkursu stypendialnego Fundacji ANWIL. Od 2015 roku w tej formie ANWIL wspiera również edukację uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych. 

Dotychczas stypendia otrzymało łącznie 293 młodych, zdolnych ludzi, Fundacja przeznaczyła na ten cel ponad 1 milion złotych. Oprócz programów stypendialnych Fundacja ANWIL wspiera rozwój nowatorskich form nauki przedmiotów ścisłych, organizując od ośmiu już lat program grantowy „Uczę się z ANWILEM”. Regulamin programu stypendialnego „Młodzi z ANWILEM” znajduje się na stronie Fundacji ANWIL: fundacjaanwil.orlen.pl

Wniosek o przyznanie stypendium należy złożyć online poprzez generator wniosków dostępny na stronie granty-fundacja.anwil.pl. Zgłoszenia przyjmowane są do 31 października 2023 roku.
Rozpocznij dyskusję!


Znam i akceptuję regulamin portalu

Polityka

Pogrzeb praw kobiet. Protest przed biurem poselskim PiS

Protesty na ulicach polskich miast, to konsekwencje wyroku Trybunału Konstytucyjnego,..

Radni PiS o wnioskach do budżetu miasta na 2021 rok

28 września radni Prawa i Sprawiedliwości zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Radni Lewicy apelują do biskupa A. Wiesława Meringa

Dziś pod Pałacem Biskupim radni Lewicy zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Prezydent Włocławka:"Dyskutujmy, ale nie obrażajmy się”

Dzisiaj w ratuszu odbyła się konferencja prasowa, podczas której prezydent Włocławka..

Wybory 2020. Wyniki PKW z ponad 99 procent obwodów

W niedzielę 12 lipca odbyła się druga tura wyborów prezydenckich. Największe..

Dziennikarstwo obywatelskie

Drażliwy temat reparacji a opcja berlińska

Nowoczesna i Platforma Obywatelska dość histerycznie oskarża szeregowego posła..

Rewitalizacja Starego Miasta

Stała się ostatnio modna rewitalizacja we Włocławku. Temat niewątpliwie ciekawy...

Koszykówka dla najmłodszych

Poniedziałek, pogoda nie rozpieszcza, pod Halą Mistrzów typowy dla meczowego dnia..

Pomóż Martynce stanąć na nóżki

Martynka ma 4,5 roku, urodziła się z bardzo rzadką wadą genetyczną - zespołem..

Polska moich marzeń cz.6

Nadszedł kres moich marzeń. Kampania wyborcza czyli niecodzienny festiwal obietnic,..

WOLNE MEDIA