Wiśniewski w prezydium Forum Akademii Nauk Stosowanych

Krystian Wiśniewski, student oraz Przewodniczący Samorządu Studenckiego Państwowej Akademii Nauk Stosowanych we Włocławku, został wybrany na członka Prezydium Forum Akademii Nauk Stosowanych.


W miniony weekend w Państwowej Uczelni Zawodowej w Tarnobrzegu podczas  jubileuszowego XL Zjazd Forum Akademii Nauk Stosowanych wybrano nowe władze FANS. Nowym przewodniczącym został Przewodniczącym Forum Akademii Nauk Stosowanych został Mateusz Stopka-Gadeja z Akademia Nauk Stosowanych w Nowym Targu. Dotychczasowym przewodniczącym był Stanisław Patynowski z Państwowej Akademii Nauk Stosowanych w Chełmie.

Krystian Wiśniewski, student i przewodniczący Samorządu Studenckiego Państwowej Akademii Nauk Stosowanych we Włocławku, został członkiem nowo wybranego prezydium Forum Akademii Nauk Stosowanych. Wybór na to stanowisko nastąpił podczas jubileuszowego XL Zjazdu Forum, który odbył się w dniach 21-24 marca 2024 roku w Państwowej Uczelni Zawodowej w Tarnobrzegu.

Zjazd obfitował w wiele atrakcji oraz był bogaty w panele szkoleniowe i dyskusyjne, na których uczestnicy mogli się poprzez wymianę doświadczeń wypracowywać rozwiązania m.in pozwalające na efektywniejsze wykorzystanie środków, którymi dysponują w ramach swojej działalności. Ważnym punktem dla włocławskiej Uczelni był wybór nowego prezydium, w którym zasiadł włocławianin – Krystian Wiśniewski.

Krystian Wiśniewski jest znaną postacią w środowisku akademickim, nie tylko na terenie własnej Uczelni, ale również na szerszej arenie krajowej. Jego zaangażowanie w działalność samorządu studenckiego oraz liczne inicjatywy społeczne i edukacyjne przyniosły mu uznanie w oczach społeczności. Przed objęciem tej roli członka prezydium był on aktywnym członkiem komisji ds. PR-u zarówno w Forum Akademii Nauk Stosowanych, jak i w Parlamencie Studentów Rzeczypospolitej Polskiej.

Wybór Krystiana Wiśniewski Wiśniewskiego na członka prezydium FANS jest drugim przypadkiem, gdy przedstawiciel Państwowej Akademii Nauk Stosowanych we Włocławku uzyskał tak wysoką pozycję w strukturach Forum. Poprzednio, 9 lat temu, tę rolę pełnił Patryk Ciechanowski, obecnie wykładowca na tejże uczelni.

Forum Akademii Nauk Stosowanych, będąc jedną z dziesięciu autonomicznych komisji branżowych Parlamentu Studentów RP, odgrywa kluczową rolę w kształtowaniu polityki edukacyjnej i naukowej w Polsce. Reprezentując interesy ponad 50 tysięcy studentów z publicznych uczelni zawodowych, FANS stanowi ważny głos w dialogu z Ministerstwem Edukacji i Nauki oraz inicjuje liczne projekty mające na celu wsparcie i rozwój społeczności studenckiej w całym kraju.
Rozpocznij dyskusję!


Znam i akceptuję regulamin portalu

Polityka

Pogrzeb praw kobiet. Protest przed biurem poselskim PiS

Protesty na ulicach polskich miast, to konsekwencje wyroku Trybunału Konstytucyjnego,..

Radni PiS o wnioskach do budżetu miasta na 2021 rok

28 września radni Prawa i Sprawiedliwości zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Radni Lewicy apelują do biskupa A. Wiesława Meringa

Dziś pod Pałacem Biskupim radni Lewicy zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Prezydent Włocławka:"Dyskutujmy, ale nie obrażajmy się”

Dzisiaj w ratuszu odbyła się konferencja prasowa, podczas której prezydent Włocławka..

Wybory 2020. Wyniki PKW z ponad 99 procent obwodów

W niedzielę 12 lipca odbyła się druga tura wyborów prezydenckich. Największe..

Dziennikarstwo obywatelskie

Drażliwy temat reparacji a opcja berlińska

Nowoczesna i Platforma Obywatelska dość histerycznie oskarża szeregowego posła..

Rewitalizacja Starego Miasta

Stała się ostatnio modna rewitalizacja we Włocławku. Temat niewątpliwie ciekawy...

Koszykówka dla najmłodszych

Poniedziałek, pogoda nie rozpieszcza, pod Halą Mistrzów typowy dla meczowego dnia..

Pomóż Martynce stanąć na nóżki

Martynka ma 4,5 roku, urodziła się z bardzo rzadką wadą genetyczną - zespołem..

Polska moich marzeń cz.6

Nadszedł kres moich marzeń. Kampania wyborcza czyli niecodzienny festiwal obietnic,..

WOLNE MEDIA