Taktyka, maskowanie oraz unikanie wykrycia przez drony

W dniach od 26 maja do 6 czerwca Centrum Szkolenia WOT we współpracy z Instruktorami Gwardii Narodowej realizuje szkolenie snajperów. W ramach zajęć uczestnicy kursu między innymi doskonalą umiejętności z zakresu technik kamuflażu i maskowania, a także unikania wykrycia przez drony.


Dwunastodniowy kurs snajperów rozpoczął cykl tegorocznych szkoleń realizowanych we współpracy z instruktorami Gwardii Narodowej Stanu Illinois. W czasie zajęć żołnierze doskonalili umiejętności z zakresu realizacji działań taktycznych, maskowania i kamuflaży czy też strzelania precyzyjnego zarówno w dzień jak i w nocy. Nowością w czasie realizowanego szkolenia były zajęcia z zakresu wykorzystania i unikania dronów wyposażonych m.in. w system termowizji.

CSWOT już od 2020 roku realizuje szkolenia instruktorów strzelców wyborowych i snajperów na potrzeby Wojsk Obrony Terytorialnej. Kursy te realizowane są kilku poziomowo, a nabywana na poszczególnych etapach szkoleń wiedza instruktorska pozwala na jej przekazywanie w czasie zajęć realizowanych w macierzystych brygadach. Dotychczas w szkoleniach takich udział wzięło ponad pół tysiąca żołnierzy.

Przykładem takich działań może być realizowany pod koniec maja zaawansowany kurs snajperów WOT, w ramach którego żołnierze doskonalili swoje umiejętności z zakresu prowadzenia ognia precyzyjnego m.in. w terenie zurbanizowanym, maskowania, oraz realizowania zadań taktycznych w różnych warunkach terenowych.

Snajper działa w parze z obserwatorem. Przenika na terytorium przeciwnika, nierzadko jeszcze przed regularnymi oddziałami, natomiast strzelcy wyborowi są oczami i uszami każdej sekcji lekkiej piechoty. Ich zadania polegają m.in. na wspieraniu działających w polu kolegów,  czy też eliminowaniu wskazanych z dużej odległości celów.

Centrum Szkolenia Wojsk Obrony Terytorialnej w Toruniu realizuje swoje zadania już od 2018 roku. Jest to jednostka dynamicznie rozwijająca się, która prowadzi ponad 40 różnorodnych kursów i szkoleń dowódczych, instruktorskich i specjalistycznych. Dzięki dogodnemu usytuowaniu CSWOT w pobliżu toruńskiego poligonu swoje szkolenia przechodzą tu m.in. operatorzy wyrzutni ppk JAVELIN, systemu amunicji krążącej WARMATE czy też strzelcy wyborowi i snajperzy. Tylko w 2023 roku w zajęciach organizowanych przez Centrum Szkolenia WOT udział wzięło ponad 2,5 tyś osób.
Rozpocznij dyskusję!


Znam i akceptuję regulamin portalu

Polityka

Pogrzeb praw kobiet. Protest przed biurem poselskim PiS

Protesty na ulicach polskich miast, to konsekwencje wyroku Trybunału Konstytucyjnego,..

Radni PiS o wnioskach do budżetu miasta na 2021 rok

28 września radni Prawa i Sprawiedliwości zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Radni Lewicy apelują do biskupa A. Wiesława Meringa

Dziś pod Pałacem Biskupim radni Lewicy zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Prezydent Włocławka:"Dyskutujmy, ale nie obrażajmy się”

Dzisiaj w ratuszu odbyła się konferencja prasowa, podczas której prezydent Włocławka..

Wybory 2020. Wyniki PKW z ponad 99 procent obwodów

W niedzielę 12 lipca odbyła się druga tura wyborów prezydenckich. Największe..

Dziennikarstwo obywatelskie

Drażliwy temat reparacji a opcja berlińska

Nowoczesna i Platforma Obywatelska dość histerycznie oskarża szeregowego posła..

Rewitalizacja Starego Miasta

Stała się ostatnio modna rewitalizacja we Włocławku. Temat niewątpliwie ciekawy...

Koszykówka dla najmłodszych

Poniedziałek, pogoda nie rozpieszcza, pod Halą Mistrzów typowy dla meczowego dnia..

Pomóż Martynce stanąć na nóżki

Martynka ma 4,5 roku, urodziła się z bardzo rzadką wadą genetyczną - zespołem..

Polska moich marzeń cz.6

Nadszedł kres moich marzeń. Kampania wyborcza czyli niecodzienny festiwal obietnic,..

WOLNE MEDIA