Okrutna śmierć konia

Maltretowane zwierzę uciekając przed swymi oprawcami przez płot, uszkodziło brzuch w okolicach pachwiny, wytrzebiając się i w konsekwencji ponosząc śmierć.

Sygnał o nieludzkim traktowaniu zwierzaka dotarł do radziejowskich mundurowych w niedzielę (24.08) w godzinach popołudniowych. Świadek informujący policję był oburzony wyjątkowym okrucieństwem i finałem takiego nieludzkiego zachowania ludzi wobec konia. Błyskawicznie we wskazane miejsce ruszyli kryminalni wraz z lekarzem weterynarii. To co zastali okazało się szokiem, nawet dla przedstawiciela służb weterynaryjnych, który w codziennej pracy niejedno widział, ale z takim przypadkiem spotkał sie po raz pierwszy.

Dwaj oprawcy w wieku 35 i 48 lat zostali zatrzymani i osadzeni do wytrzeźwienia (obaj w stanie nietrzeźwości, w chwili zatrzymania) i wyjaśnienia, w celu ustalenia przebiegu zajścia i ewentualnej odpowiedzialności karnej mężczyzn za ten czyn.

Zwierzę zostało przetransportowane do zakładu utylizacji do dyspozycji służb weterynaryjnych oraz Policji. Na miejscu zdarzenia przeprowadzono oględziny i zabezpieczono ślady mające związek z tym, niewątpliwie bulwersującym zdarzeniem. Obu sadystom grozi odpowiedzialność karna z Ustawy o ochronie zwierząt z art. 35 pkt. 1, zwiększająca jej wysokość w przypadku potwierdzenia szczególnego okrucieństwa o połowę.

Art. 35.

1. Kto zabija zwierzę z naruszeniem przepisów art. 6 ust. 1, art. 33 lub art. 34 ust. 1-4 albo znęca się nad nim w sposób określony w art. 6 ust. 2, podlega karze pozbawienia wolności do roku, ograniczenia wolności albo grzywny.
2. Jeżeli sprawca czynu określonego w ust. 1, działa ze szczególnym okrucieństwem, podlega karze pozbawienia wolności do lat 2, ograniczenia wolności albo grzywny.
3. W razie skazania za przestępstwo określone w ust. 1, sąd może orzec przepadek zwierzęcia, a w razie skazania za przestępstwo określone w ust. 2, sąd orzeka przepadek zwierzęcia - jeżeli sprawca jest jego właścicielem.
4. W razie skazania za przestępstwo określone w ust. 1 lub 2, sąd może orzec wobec sprawcy zakaz wykonywania określonego zawodu, prowadzenia określonej działalności lub wykonywania czynności wymagających zezwolenia, które są związane z wykorzystywaniem zwierząt lub oddziaływaniem na nie, a także może orzec przepadek narzędzi lub przedmiotów służących do popełnienia przestępstwa oraz przedmiotów pochodzących z przestępstwa.
5. W razie skazania za przestępstwo określone w ust. 1 lub 2, sąd może orzec nawiązkę w wysokości od 25 zł do 2 500 zł na rzecz Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w Polsce albo na inny cel związany z ochroną zwierząt, wskazany przez sąd.

Źródło: KPP Radziejów
1 komentarz

lolita

Jak tak mozna!!! sadysci!! teraz z nimi tak postapic!

1 1
ID:2293


Znam i akceptuję regulamin portalu

Polityka

Pogrzeb praw kobiet. Protest przed biurem poselskim PiS

Protesty na ulicach polskich miast, to konsekwencje wyroku Trybunału Konstytucyjnego,..

Radni PiS o wnioskach do budżetu miasta na 2021 rok

28 września radni Prawa i Sprawiedliwości zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Radni Lewicy apelują do biskupa A. Wiesława Meringa

Dziś pod Pałacem Biskupim radni Lewicy zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Prezydent Włocławka:"Dyskutujmy, ale nie obrażajmy się”

Dzisiaj w ratuszu odbyła się konferencja prasowa, podczas której prezydent Włocławka..

Wybory 2020. Wyniki PKW z ponad 99 procent obwodów

W niedzielę 12 lipca odbyła się druga tura wyborów prezydenckich. Największe..

Dziennikarstwo obywatelskie

Drażliwy temat reparacji a opcja berlińska

Nowoczesna i Platforma Obywatelska dość histerycznie oskarża szeregowego posła..

Rewitalizacja Starego Miasta

Stała się ostatnio modna rewitalizacja we Włocławku. Temat niewątpliwie ciekawy...

Koszykówka dla najmłodszych

Poniedziałek, pogoda nie rozpieszcza, pod Halą Mistrzów typowy dla meczowego dnia..

Pomóż Martynce stanąć na nóżki

Martynka ma 4,5 roku, urodziła się z bardzo rzadką wadą genetyczną - zespołem..

Polska moich marzeń cz.6

Nadszedł kres moich marzeń. Kampania wyborcza czyli niecodzienny festiwal obietnic,..

WOLNE MEDIA