Podczas XXX sesji Rady Miasta, jednym z ważniejszych tematów, nad którym pochylą się radni, będzie regulamin utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Miasto Włocławek. Przedmiotem obrad będą również projekty uchwał, wraz z autopoprawkami: projekt uchwały w sprawie określenia szczegółowego sposobu i zakresu świadczenia usług w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości i zagospodarowania tych odpadów w zamian za uiszczoną przez właściciela nieruchomości opłatę za gospodarowanie odpadami komunalnymi; projekt uchwały, której przedmiotem jest wybór metody ustalenia opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi oraz ustalenia stawki takiej opłaty; projekt uchwały w sprawie określenia terminu, częstotliwości i trybu uiszczania opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi.
Radni przegłosują także projekt uchwały w sprawie wyrażenia poparcia dla uchwały Rady Miejskiej Inowrocławia w sprawie skierowania do Trybunału Konstytucyjnego wniosku o stwierdzenie niezgodności z Konstytucją Rzeczypospolitej Polskiej przepisów ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach.
W porządku obrad znajduje się również projekty uchwał w sprawie nadania statutów Teatrowi Impresaryjnemu i Galerii Sztuki Współczesnej we Włocławku, w sprawie zamiaru połączenia samorządowych instytucji kultury Włocławskiego Centrum Kultury we Włocławku z Włocławskim Ośrodkiem Edukacji i Promocji Kultury we Włocławku oraz zamiaru utworzenia samorządowej instytucji kultury pod nazwą Centrum Kultury Browar B we Włocławku.