Remis seniorów Lider/DGS Wocławek

Seniorzy Lidera/DGS Włocławek zremisowali na Stadionie Ośrodka Sportu i Rekreacji z Kujawianką Izbica Kujawska 1:1 (1:1). Jedyną, piękną bramkę dla włocławian zdobył Senegalczyk Emil Thiakane.

Spotkanie zostało rozegrane na głównej płycie Stadionu OSiR. Od początku meczu inicjatywę przejęli podopieczni Jacka Zawidzkiego i Dariusza Lampkowskiego, ale dobrze w defensywie spisywali się piłkarze Kujawianki. Mimo optycznej przewagi Lidera, to goście stworzyli sobie pierwszą dogodną sytuację, ale z najbliższej odległości przestrzelił były gracz naszego klubu – Tomasz Piernik. Dwie minuty później na uderzenie z 30. metrów zdecydował się Emil Thiakane, a piłka wylądowała w okienku bramki Ireneusza Szylberta! W 35. minucie wyrównać mógł Kotkowski, który przedarł się przez obronę Lidera, ale jego strzał z lewej nogi z trudem na rożny sparował Paweł Ziółkowski. Podopieczni trenera Przemysława Błachewicza cały czas szukali okazji do wywalczenia stałych fragmentów gry, gdyż te perfekcyjnie wykonywał Tomasz Wawrzyniak. Właśnie po rzucie rożnym, piłkarze z Izbicy Kujawskiej doprowadzili do wyrównania, po celnym strzale głową Marka Zentkiewicza.

W drugiej połowie sytuacja na boisku nie zmieniła się. Nadal optyczną przewagę posiadał Lider, a Kujawianka kontratakowała. Po kilku z nich, Kujawianka mogła nawet prowadzić, ale świetnie w bramce spisywał się Paweł Ziółkowski, który był w tym spotkaniu najlepszym zawodnikiem Lidera. Włocławianie w drugiej odsłonie mieli kilka stałych fragmentów, jednak wszystkie piłki „zgarniali” rośli obrońcy Kujawianki. Najlepszą sytuację dla Lidera miał wprowadzony w 60. minucie Marcin Pałczyński, jednak jego strzał zablokowali defensorzy gości. W doliczonym czasie, Kujawianka miała rzut wolny z 18. metrów, jednak Wawrzyniak trafił w mur. Do końca spotkania sytuacja nie zmieniła się i Lider zremisował trzeci mecz z rzędu.

Lider/DGS Włocławek – Kujawianka Izbica Kujawska 1:1 (1:1)
Bramki: Thiakane Emil 16’ – Marek Zentkiewicz 36’
Źródło: lider.wloclawek.pl