Anwil Włocławek pokonał PBG Basket Poznań

W 19. kolejce Tauron Basket Ligi Anwil Włocławek na własnym parkiecie pokonał 75:63 drużynę PBG Basketu Poznań.

Mecz rozpoczął się od dobrej gry gości, którzy dzięki dobrej dyspozycji Eddiego Millera objęli prowadzenie 0:8. Początek meczu to bardzo nieskuteczna gra włocławian. Po trzech minutach gry pierwsze punkty dla Anwilu zdobył Łukasz Majewski rzutem zza linii 6,75cm. Słaba skuteczność w ataku zmusiła trenera Emira Mutapcić’a do szukania odpowiedniego ustawienie. Przeprowadzone zmiany nie przyniosły zamierzonego celu. Na dwie minuty do końca kwarty włocławianie przegrywali 8:15. Wynik 15:20 po 10min gry rzutem za trzy punkty ustalił Damian Kulig.

Drugą kwartę bardzo dobrze rozpoczął ostatni nabytek włocławskiego klubu Scott Morrison, który dzięki podaniom swoich kolegów zdobył 8pkt. i zmniejszył stratę do drużyny gości (23:24). Pierwsze prowadzenie w spotkaniu włocławianie uzyskali po „trójce” Chrisa Thomasa (26:24). W kolejnych akcjach Anwilu zabłysnął Dardan Berisha, który zdobył 5pkt. Dzięki dobrej grze w obronie i szybkim atakom gospodarze z akcji na akcję powiększali przewagę (35:27). Druga kwartę rzutem za trzy punkty równo z syreną końcową ustalił Andrzej Pluta. Po 20min gry włocławianie wygrywali 43:33.

Początek trzeciej kwarta to kontynuacja dobrej gry włocławian. Gospodarze w pięć minut trzeciej odsłony powiększyli przewagę do 13pkt. (50:37). Niestety z tak dużej przewagi włocławianie nie cieszyli się długo. Podopieczni trenera Milija Bogicević’a nie poddawali się i walczyli jak równy z równym. Na 2:30min do końca kwarty przewaga Anwilu wynosiła tylko pięć punktów (50:45). Odrobione 8pkt. przez PBG Basket Poznań dodawało zawodnikom odwagi do gry, którzy coraz śmielej radzili sobie pod koszem Anwilu. (52:49). Ostatnie punkty w trzeciej kwarcie zdobył Chris Thomas i ustalił wynik na 54:49.

Czwarta kwarta rozpoczęła się bardzo dynamiczną grą po obu stronach. Wśród włocławian najlepszy początek miał Dardan Berisha, który dwoma wejściami pod kosz zdobył 4pkt. Dwa oczka w kontrze dorzucił Chris Thomas i włocławianie prowadzili 60:54. W ofensywie Anwilu dobrze spisywał się Scott Morrison, który do punktów kolegów dorzucił cztery oczka. Po pięciu minutach gry włocławianie prowadzili 66:56. Końcowe minuty spotkania należały do podopiecznych Emira Mutapcić’a, którzy grali na przysłowiowym „luzie” i pewnie zdobywali punkty. Z dobrej strony w tej części kwarty pokazał się Dardan Berisha dla którego nie było straconych piłek. Był wszędzie. Nie tylko zdobywał punkty ale również zbierał piłki z tablic. Zwycięstwo rzutem zza linii 6,75cm przypieczętował Majewski. Anwil Włocławek wygrał z PBG Basket Poznań 75:63.

Anwil Włocławek - PBG Basket Poznań 54:49 (15:20, 28:13, 11:16, 21:14)

Anwil: Scott Morrison 16, Dardan Berisha 15, Łukasz Majewski 9, Chris Thomas 8, Paul Miller 7, Andrzej Pluta 7, Stipe Modrić 5, Seid Hajrić 4, D.J.Thompson 4

PBG Basket: Eddie Miller 21, Vladimir Tica 13, Piotr Stelmach 13, Cliff Hawkins 5, Mujo Tuljković 4, Damian Kulig 3, Łukasz Wiśniewski 3, Sasa Ocokoljić 1