Zwycięstwo Anwilu Włocławek. Kontuzja Berishy

W 12. kolejce przed własną publicznością koszykarze Anwilu Włocławek odnieśli wysokie zwycięstwo nad beniaminkiem ligi drużyną AZSu Politechniki Warszawa.

Pierwsze minuty spotkania były dość wyrównane.Po 5 minutach gry na tablicy widniał wynik remisowy 7:7, a dwie minuty później drużyna ze stolicy wygrywała 10:9. Kolejne minuty nie przyniosły zmian na parkiecie. Wynik po pierwszych 10min gry rzutem zza lini 7,25 równo z końcową syreną ustalił Łukasz Majewski i włocławianie prowadzili 21:15.

Drugą kwartę Anwil rozpoczął graczami rezerwowymi, z podstawowego składu pozostał jedynie Dardan Berisha. Takie posunięcie trenera opłaciło się, bowiem po czterech minutach gry włocławianie prowadzili 30:23. Po „trójce” Wojciecha Glabasa było 40:30 (17 min.) „Akademicy” nie poddawali się tak łatwo. Na minutę przed końcem pierwszej kwarty podopieczni Mladen Starcevicia zmniejszyli dystans do rywala do 4 punktów (42:38). Nie stać było ich na więcej i po 20 minutach gry Anwil zszedł do szatni z 8-punktową przewagą (48:40).

Na początku trzeciej kwarty kontuzji doznał Dardan Berisha. Berisha w pierwszej połowie spotkania zdobył 14 punktów i był najlepszym strzelcem Anwilu. Niestety, szybkie wejście na kosz i źle postawiona noga zakończyły się skręceniem kostki. Jak poważna okaże się kontuzja będzie wiadomo po przeprowadzonych badaniach. Zejście najskuteczniejszego w tym meczu koszykarza gospodarzy nie miało jednak wpływu na grę włocławian, którzy w 25 minucie prowadzili 57:44, a kwartę wygrali 20:13 (68:53).

Ambitnie grający zawodnicy Politechniki w 36 minucie zniwelowali przewagę do 10 punktów 68:78. Był to jednak ostatni taki zryw gości. Koszykarze z Warszawy, pomimo bardzo dobrego występu nie zdołali pokonać Anwilu. Włocławianie wygrali mecz 91:76. Po I rundzie rozgrywek zajmują drugie miejsce w tabeli, tuż za PGE Turowem Zgorzelec. Jednak nie wszystkie drużyny PLK rozegrały po 12 spotkań, tak więc lokata włocławian może się zmienić.

Pierwszym rywalem włocławian w II rundzie będzie łódzki ŁKS. Mecz odbędzie się 3 grudnia w Hali Mistrzów.