Porażka Anwilu w sopockiej Ergo Arenie

"; Zobacz więcej zdjęć z meczu" target="_blank">Zobacz więcej zdjęć z tego wydarzenia »";
";

Anwil Włocławek w wyjazdowym spotkaniu z Treflem Sopot przegrał 93:72. Pierwsza połowa spotkania nie zapowiadała takiego rezultatu, niestety w drugiej części gospodarze całkowicie przejęli inicjatywę na boisku i pewnie pokonali "Rottweilery".

Pierwsze minuty spotkania to dobra gra podopiecznych trenera Emira Mutapcića. Włocławianie dość łatwo przełamywali obronę gospodarzy i oddawali celne rzuty. Po 10min gry "Rottweillery" prowadziły 28:22. Początek drugiej kwarty zapowiadał, że włocławianie będą powiększali swoje prowadzenie, i tak też było do czasu gdy sopocianie uszczelnili swoją obronę. Po kilku nieudanych akcjach Anwilu na 4:40min do końca drugiej kwarty był remis 38:38. Wtedy do zmasowanego ataku przystąpili sopocianie i zdobyli 15pkt. przy 5pkt. Anwilu. (53:43)

Zdobycz punktowa po dwóch kwartach:
Trefl:
Waczyński 2, Koszarek 13, Turek 7, Mallett 16, Dylewicz 10, Wiśniewski 5, Burgess 5
Anwil: Allen 11, Szubarga 8, Lewis 1, Edwards 4, Berisha 8, Wołoszyn 5, Kinnard 3, Harrington 2, Majewski 1

Końcówka drugiej kwarty dała wiele do myślenia graczom Anwilu. Niestety również trzecia kwarta nie przyniosła poprawy w grze gości. Dużo niecelnych rzutów zza linii 7,25cm gości i słaba postawa Corsleya Edwardsa przeciwko Turkowi powiększyły tylko prowadzenie gospodarzy. Końcówka trzeciej kwarty dała jeszcze cień nadziei przyjezdnym. Zadysponowani do gry zostało trzech Amerykanów, którzy pociągnęli grę Anwilu i odrobili 10pkt. (69:61). Końcówka trzeciej kwarty należała do sopocian, którzy zdobyli 7pkt., przy jednym oczku Anwilu. (76:62)

Czwarta odsłona była kwartą jednego zawodnika - Adama Waczyńskiego zdobywce 19pkt, który można powiedzieć był wszędzie. Zbierał piłki, dobrze zastawiał, a co najważniejsze dla gospodarzy skutecznie dziurawił kosz Anwilu. Poszczególne zrywy włocławian nie przynosiły pożądanego efektu. Do końca spotkania koszykarze Anwilu nie mogli znaleźć sposobu na przełamanie obrony gości. Ostatecznie po słabej drugiej połowie Trefl Sopot pokonał Anwil Włocławek 93:72.

Trefl Sopot - Anwil Włocławek 93:72 (22:28, 31:15, 23:19, 17:10)