Wysokie zwycięstwo Anwilu Włocławek

W ostatnim meczu sezonu zasadniczego Tauron Basket ligi Anwil Włocławek wysoko pokonał przed własną publicznością Start Gdynia 87:55. Najskuteczniejszym zawodnikiem "Rottweilerów" był Marcus Ginyard, zdobywca 18 punktów i 7 zbiórek.

Włocławianie przed tym spotkaniem, bez względu na wynik, byli pewni zajęcia piątego miejsca po pierwszym etapie. Może właśnie z tego powodu zdecydowanie słabiej od rywali rozpoczęli to spotkanie.

Pierwszą kwartę zespół trenera Miliji Bogicevicia przegrał 12:20, a w Starcie bardzo dobrze spisywał się Robert Rothbart. Po rzutach wolnych środkowego przewaga gdynian w drugiej kwarcie powiększyła się nawet do 12 punktów. Jeszcze w tej samej części spotkania udało się jednak Anwilowi wyjść na prowadzenie (29:28 dzięki trafieniu Mateusza Bartosza). Od tego momentu to gospodarze objęli kontrolę nad spotkaniem, a Start nie potrafił temu zapobiec.

Trafienie z dystansu Marcusa Ginyarda w trzeciej kwarcie dawało przewagę 12 punktów włocławianom. Anwil ostatnią część meczu rozpoczął od serii 17:0 i tym samym przesądził o losach meczu. Szansę na grę dostał nawet 20-letni Dawid Słupiński. W całym spotkaniu gospodarze rzucili 10 trójek (Start zaledwie dwie) i zdobyli aż o 14 punktów więcej z linii rzutów wolnych. W spotkaniu nie zagrał Adam Łapeta.

Marcus Ginyard był najlepszym zawodnikiem Anwilu – zdobył 18 punktów i siedem zbiórek. Tony Weeden dołożył do tego 16 punktów. W ekipie Startu najlepszy był Robert Rothbart, zdobywca 17 punktów i dziewięciu zbiórek.

Anwil Włocławek – Start Gdynia 87:55 (12:20, 27:15, 16:14, 32:6)

Anwil: Ginyard 18, Weeden 16, Jovanović 14, Sokołowski 13, Bartosz 7, Szubarga 7, Boykin 5, Vasojević 3, Hajrić 2, Frasunkiewicz 2
Start: Rothbart 17, Wojdyła 12, Andrzejewski 7, Kucharek 6, Mordzak 6, Mokros 5, Pełka 2