"Święta Wojna" dla Anwilu Włocławek

";

W 12. kolejce, po kilku latach przerwy, Anwil Włocławek we własnej hali pewnie wygrał 78:60 z drużyną Śląska Wrocław. Najskuteczniejszym zawodnikiem Anwilu Włocławek był Deividas Dulkys, który zdobył 22 punkty.

Pierwsze punkty w spotkaniu zza linii 6,75cm zdobył Mijatović i w całej Hali Mistrzów pojawiło się latające konfetti. Dla Śląska punkty z rzutów wolnych zdobył były zawodnik Anwilu Włocławek, Paul Miller. Od początku spotkania bardzo ładnie zachowywali się zgromadzeni kibice, głośno dopingując „Rottweillerów”. Po jednej z akcji Anwilu, zakończonej przez Sokołowskiego i rzutami osobistymi Katnića włocławianie prowadzili 9:4. Po 7min gry koszykarze Śląska Wrocław na swoim koncie mieli tylko dwa zdobyte punkty z gry, co świadczyło o dobrej obronie graczy Anwilu. Złą passe rzutową po kontrze przerwał Dominique Johnson. „Gromkimi” brawami włocławskiej publiczności przywitany został wchodzący na parkiet w zielonym stroju Radosław Hyży. Kolejne punkty, które podwyższyły prowadzenie Anwilu Włocławek, kolejno zdobywali: Sokołowski, Dulkys i Kostrzewski (17:9). Ostatnie punkty w kwarcie zdobył Dievidas Dulkys ustanawiając 10pkt prowadzenie (19:9)

Drugą kwartę rzutem spod kosza otworzył Radosław Hyży. W akcji gospodarzy bliźniaczą akcję wykończył Mijatović. Dwa punkty z linii rzutów wolnych trafił Dulkys i prowadzenie Anwilu wzrosło do 12pkt. Po nieudanej akcji gości piłkę zebrał Clanton, który podał piłkę do stojącego przed linią 6,75cm Dulkysa, a ten dopełnił formalności i Anwil Włocławek prowadził 27:12. Po akcji Keitha Clantona, który zaliczył zbiórkę i jak rasowy rozgrywający pobiegł na kosz rywali (po drodze dryblingiem ograł Hyżego) oddał niecelny rzut, który dobił Hajrić i Anwil prowadził 29:14. W końcówce drugiej kwarty koszykarze z południa Polski zaczęli grać mądrzejszą koszykówkę i wolnymi krokami zmniejszali prowadzenie Anwilu Włocławek. Po 7min gry gospodarze prowadzili 37:24. Ostatecznie druga kwarta zakończyła się wynikiem 41:28.

Trzecia kwarta rozpoczęła się od mocnego uderzenia Śląska Wrocław, co nie było po myśli Anwilu. Koszykarze Śląska Wrocław zaczęli mądrze budować akcje i poprawili skuteczność. Po 5min gry goście odrobili 7pkt., a po indywidualnej akcji Radosława Hyżego, Anwil Włocławek prowadził już tylko 49:43. Goście coraz pewniej pogrywali na parkiecie Hali Mistrzów, co skutkowało odrabianiem punktów. Włocławianie w trzeciej kwarcie nienajlepiej zaprezentowali się na boisku przegrywając ze Śląskim Wrocław 14:20. Po 30min gry na tablicy zawodów w Hali Mistrzów Anwil Włocławek prowadził 55:48.

Ostatnie 10min gry rozpoczął od celnego lay-up’a Johnson. Dla Anwilu punkty zdobył Mijatović (57:50). W kolejnej akcji punkty z wyskoku zdobył Kostrzewski i Clanton, co dało ponownie 10pkt. prowadzenie "Rottweillerom". Trzy punkty dorzucił Dulkys i gra włocławian wróciła na właściwy tor. Po nieudanej akcji Śląska Wrocław do kontry pobiegł Michał Sokołowski, który został sfaulowany przez Gibsona. Piłkę z boku wyprowadził Dulkys, który podał piłkę do Sokołowskiego, a ten spod kosza zdobył dwa punkty. Po kolejnej nieudanej akcji gości, bardzo szybkie punkty z kontry zdobył Dulkys, punkty pięknym wsadem dorzucił Clanton i w niespełna 3min prowadzenie Anwilu wzrosło do 18pkt. (71:53). Po punktach Clantona kibice z sektora H1 odśpiewali głośne „Wszyscy wstają i śpiewają” – tak też się stało. Momentami doping w Hali Mistrzów był tak głośny, że nie było słychać gwizdka sędziego. Dawno we włocławskiej hali nie było tak głośno. Przy stanie 71:55 trzy punkty trafił Michał Sokołowski i na 2min do końca spotkania było już pewne, że Anwil tego meczu nie przegra i 2013 rok zakończy się po myśli włocławian. Ostatnie punkty w spotkaniu zdobył Krzysztof Sulima z rzutów wolnych i ustalił wynik spotkania 78:60.

Anwil Włocławek - Śląsk Wrocław 78:60 (19:9, 22:19, 14:20, 23:12)

Anwil: Dulkys 22, Kostrzewski 13, Sokołowski 13, Hajrić 12, Clanton 8, Mijatović 7, Katnić 3
Śląsk: Sulima 12, Johnson 11, Malasević 11, Hyży 6, Miller 6, Gabiński 4, Gibson 4, Kikowski 2, Mroczek 2, Parzeński 2