Pewne zwycięstwo Anwilu nad Stalą Ostrów

Anwil Włocławek w ramach Intermarche Basketball Cup w wyjazdowym spotkaniu pewnie pokonał drużynę Intermarche Bricomarche BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski.

Pierwsza kwartę rozpoczął Kostrzewski trafiając za dwa punkty z wyskoku. W kolejnej akcji punkty zdobył Katnić i drużyna „Rottweillerów” prowadziła 4:0. Pierwsze punkty dla Stali Ostrów zdobył Żurawski. Od początku spotkania na ławce rezerwowych ubrany w dresach siedział Dulkys, który odpoczywał i przyglądał się poczynaniom kolegów. Włocławianie od początku grali na wielkim luzie powiększając soją przewagę. Po 10min gry Anwil prowadził 22:15.

W drugiej kwarcie włocławianie kontynuowali dobrą, przemyślaną grę na parkiecie hali Ostrowa Wielkopolskiego i z minuty na minutę powiększali przewagę. Po 5min drugiej kwarty Anwil Włocławek prowadził różnicą 21 punktów (42:21) W drużynie Anwilu Włocławek na boisku swoje minuty miał Witliński i powracający do formy Pamuła. Koszykarze Stali Ostrów nie postawili zawodnikom Anwilu wysoko poprzeczki, przez co gra momentami wyglądała jak mecz treningowy. Po 20min gry Anwil Włocławek prowadził 53:21.

Trzecia kwarta wyglądała bardzo podobnie jak pierwsze dwie kwarty. Kwartę rzutem zza linii 6,75cm rozpoczął Piotr Pamuła. Punkty zdobywali Mijatović, Witliński i Clanton. Gospodarze próbowali nawiązać walkę z drużyną Anwilu. Podczas meczu widać było różnicę klasy pomiędzy ekstraklasą a I-ligą polskiej koszykówki. W drużynie Stali Ostrów najlepiej spisywali się Żurawski i Ochońko. Po 7min trzeciej kwarty włocławianie prowadzili 70:43. Trzecia kwarta zakończyła się bilansem rzutowy 26:15 (79:46).

Czwarta kwarta rozpoczęła się od rzutów osobistych Olejnika (79:48). W odpowiedzi 2pkt. zdobył Kostrzewski. Po punktach Witlińskiego i Clantona przy stanie 85:51 na parkiet w drużynie Anwilu weszli: Krzywdziński i Warszawski. Kolejne punkty dla Anwilu zdobywał najdłużej przebywający na boisku Michał Sokołowski, który w spotkaniu zdobył 14pkt. Na 3min do końca spotkania bardzo ładne punkty zdobył Tomasz Andrzejewski (zawodnik Anwilu Włocławek w sezonie 2002/2003). Ostatni trzy minuty włocławianie grali w składzie: Clanton, Kostrzewski, Witliński, Warszawski i Krzywdziński. Niestety żadnemu z naszych najmłodszych zawodników pomimo prób rzutowych nie udało się zdobyć punktów. Ostatnie punkty równo z końcową syreną zza linii rzutów za trzy punkty trafił Dymała i ustalił wynik 91:74.

Intermarche Bricomarche BM Slam Stal Ostrów - Anwil Włocławek 74:91 (14:22, 16:31, 15:26, 28:12)