16sta porażka Anwilu w sezonie

W ostatnim meczu "szóstek" koszykarze Anwilu Włocławek przegrali 78:91 z Treflem Sopot. Było to 16ste przegrane spotkanie drużyny Anwilu. W walce półfinał TBL włocławianie podejmować będą Rosę Radom.

Spotkanie rzutem zza linii 6,57cm rozpoczął Brembley. Dla włocławian po szybkiej akcji punkty zdobył Sokołowski. Pierwsze minuty spotkania dobrze rozpoczął Piotr Pamuła, który szybko zdobył 4pkt. i Anwil Włocławek prowadził 8:7. Trzy punkty zdobył Danilo Mijatović i prowadzenie Anwilu wzrosło. Gospodarze nie dawali za wygraną i na zdobyte punkty włocławian odpowiadali tym samym. Na uwagę zasługuje fakt, że koszykarze Anwilu Włocławek grali na bardzo dużej skuteczności – na poziomie ok. 71,5%. Przy stanie 13:13 bardzo ładnym wejściem pod kosz popisał się Jordan Callahan. Stan spotkania wyrównał rzutem z wyskoku Majstrović (15:15). Koszykarze Anwilu Włocławek przeprowadzili dwie bliźniacze akcje (2+1), w których punkty zdobył Michał Sokołowski. Drugi rzut wolny Michała Sokołowskiego nie znalazł drogi do kosza i włocławianie prowadzili 20:15. W niespełna minutę gry koszykarze Trefla Sopot doprowadzili do remisu 20:20. Ostatnie punkty w kwarcie z rzutów wolnych zdobył Seid Hajrić (21:20).

Drugą odsłonę spotkania bardzo dobrze rozpoczęli podopieczni trenera Mijatovića. Dwa punkty zdobył Sokołowski, siedem punktów Jordan Callahan i „Rottweilery” prowadziły 30:20.  Po 3min gry zawodnicy w żółtych koszulach zdobyli punkty z rzutów wolnych. Od początku drugiej kwarty koszykarze Anwilu dobrze spisywali się w obronie, często skutecznie utrudniając zdobywanie punktów przeciwnikowi. Po kolejnych punktach zdobytych przez Callahana, Anwil Włocławek prowadził 34:27. Trzy udane akcje gospodarzy  i tylko jeden rzut wolny Michała Kostrzewskiego zmniejszyły prowadzenie Anwilu Włocławek do dwupunktowej przewagi (35:33). Na szczęście chwilową niemoc Anwilu Włocławek przełamał Mikołaj Witliński. Punkty dorzucił Sokołowski i prowadzenie Anwilu wzrosło do 5pkt. Na 20sekund do końca drugiej kwarty celne trzy punkty zdobył Vasiliauskas i Trefl Sopot objął pierwsze prowadzenie w spotkaniu (43:42)

Pierwsze minuty trzeciej odsłony to wyrównana gra po obu stronach boiska. W drużynie Anwilu najlepiej spisywali się Sokołowski i Callahan. Po stronie Trefla z najlepszej strony pokazał się Waczyński i Jeter. Po 4min trzeciej kwarty gospodarze prowadzili 52:49. Wraz z upływem kolejnych minut gospodarze ku uciesze swoich kibiców poczynali sobie coraz lepiej podwyższając prowadzenie do 10pkt. (61:51). Po dłuższej absencji punktowej, na linii rzutów wolnych stanął Mijatović i trafił dwa "oczka". W trzeciej kwarcie włocławianie bardzo słabo się zaprezentowali i po 30min gry przerywali 53:64.

Po słabej trzeciej kwarcie, początkowe sekundy czwartej odsłony nie zapowiadały nic lepszego. W drużynie Trefla 3pkt. zdobył Michalak, punkty dorzucił Majstrović i Dzierżak, co dało 13pkt. prowadzenie Treflowi Sopot. W między czasie sędziowie odgwizdali faul techniczy dla trenera Bogicevića i gospodarze prowadzili 75:59. Koszykarze Anwilu Włocławek próbowali zmniejszyć prowadzenie gospodarzy niestety zawodnicy Trefla mając wysokie prowadzenie grali pewnie i na luzie. W drużynie Anwilu dobrze spisywał się Kostrzewski, który dzielnie walczył pod oba tablicami, często uniemożliwiając wysokim graczom Trefla zdobywać punkty. Na 4min do końca spotkania Trefl Sopot prowadził 79:66.Na 2:30min do końca meczu dwukrotnie punkty zza linii 6,75cm zdobył Michalak i prowadzenie sopocian wzrosło do 18pkt. W końcówce spotkania włocławianie byli już tylko tłem. Ostatecznie wynik spotkania zakończył się pewnym zwycięstwem Trefla Sopot 91:78.

Po sezonie zasadniczym Anwil Włocławek po 16stu porażkach zajmuje w tabeli Tauron Basket Ligi czwarte miejsce. Następnym rywalem w walce o półfinał będzie Rosa Radom