Porażka Anwilu w Dąbrowie Górniczej

Pierwszej porażki w sezonie doznali koszykarze włocławskiego Anwilu. W meczu wyjazdowym czwartej kolejki Tauron Basket Ligi z MKSem Dąbrowa Górnicza "Rottweilery" przegrały różnica dziesięciu punktów.

Dąbrowianie zanotowali właściwie idealny początek spotkania ? po trafieniach Sama Dowera i Rashauna Broadusa prowadzili 10:0. Później, po pięciu punktach z rzędu Jakuba Dłoniaka, przewaga gospodarzy wzrosła nawet do 16 punktów. Za odrabianie strat Anwilu wzięli się David Jelinek i Robert Skibniewski, ale wynik po pierwszej kwarcie to 23:16 dla MKS. W drugiej części meczu dąbrowianie bardzo długo kontrolowali sytuację na parkiecie. W pewnym momencie włocławianie zanotowali jednak serię 8:0 i po trafieniu Jelinka zbliżyli się na trzy punkty. Rzuty Dowera i Dziemby pozwalały MKS utrzymać bezpieczną przewagę.

W trzeciej kwarcie Anwil potrafił doprowadzić do remisu dzięki akcjom Davida Jelinka, Roberta Tomaszka i Piotra Stelmacha. Do końca tej części meczu MKS zanotował jednak serię 8:0 i po rzucie Dziemby ponownie odskoczył na bezpieczną przewagę. Na półtorej minuty przed końcem włocławianie potrafili zbliżyć się jeszcze na sześć punktów, ale w kolejnych akcjach skuteczni byli Szymański oraz Broadus, którzy nie pozwolili gościom na nic więcej. Ostatecznie MKS wygrał pewnie 85:75.

MKS Dąbrowa Górnicza - Anwil Włocławek 85:75 (23:16, 20:22, 18:17, 24:20)

MKS: Dłoniak 14, Broadus 13, Dower 13, Williams 12, Szymański 11, Dziemba 9, Piechowicz 8, Zmarlak 3, Pamuła 2
Anwil: Jelinek 32, Diduszko 12, Skibniewski 11, Stelmach 6, Tomaszek 6, Dmitriew 5, Bristol 2, Łączyński 1