Anwil Włocławek - Asseco Gdynia 82:76

W spotkaniu zamykającym piątą kolejkę Tauron Basket Ligi Anwil Włocławek pokonał u siebie Asseco Gdynia 82:76. To już czwarte zwycięstwo drużyny trenera Milicića w tym sezonie.

Od samego początku poniedziałkowe spotkanie było bardzo wyrównane. Nawet gdy Anwil wychodził na czteropunktowe prowadzenie po rzucie Roberta Tomaszka, to Asseco szybko doprowadzało do remisu. Później jednak świetny fragment gry zanotował Kamil Łączyński - notował przechwyty, asysty, a także punktował - po jego akcji było 20:14. W drugiej części spotkania gdynianie ponownie doprowadzili do remisu dzięki trafieniu Anthony?ego Hickeya. Włocławianie pod koniec pierwszej połowy wyszli na sześć punktów prowadzenia po akcji 2+1 Davida Jelinka, ale ostatnie akcje należały do Przemysława Frasunkiewicza, który zmniejszył straty do stanu 37:36.

W trzeciej kwarcie zespołowi trenera Igora Milicicia w końcu udało się zdobyć przewagę i ją utrzymać. Było to możliwe głównie dzięki trójkom Davida Jelinka i Fiodora Dmitriewa. Po późniejszej akcji 2+1 Bartosza Diduszki gospodarze wygrywali nawet 54:42. W końcówce tej części meczu straty Asseco zmniejszył trochę Sebastian Kowalczyk - trafiając m.in. trójkę z połowy boiska. W ostatniej kwarcie gdynianom udało się zbliżyć nawet na jeden punkt po akcjach Filipa Matczaka, ale potem nie zawodzili Robert Skibniewski i Piotr Stelmach. Asseco walczyło do końca meczu, ale ostatecznie musiała uznać wyższość Anwilu 82:76.

Anwil Włocławek - Asseco Gdynia 82:76 (20:16;17:20;22:16;23:24)

Anwil: Stelmach 16, Jelinek 15, Dmitriew 12, Tomaszek 10, Diduszko 7, Łączyński 7, Skibniewski 7, Bristol 6, Kukiełka 2