Nieudany początek sezonu w wykonianiu Anwilu Włocławek

Sezon 2018/19 drużyna Anwilu Włocławek rozpoczęła od porażki w wyjazdowym meczu z Arką Gdynia 98:89. Włocławscy koszykarze jechali do trójmiasta po wygraną i zamazanie porażki w Lotto Superpucharze Polski. Włocławscy kibice czekali na ten mecz z wielką ciekawością, wielu z nich chciało zobaczyć grę Deividasa Dulkysa. Ten grą nie zachwycił… za to gdynian do zwycięstwa poprowadził inny były zawodnik Anwilu - Krzysztof Szubarga. Gdyński zespół po zmianie tytularnego sponsora poczynił poważnie wzmocniona i ma być drużyną walczącą na naszym podwórku o najwyższe cele.

Mecz rozpoczął się od celnego rzutu Adama Łapety po dobrym podaniu Krzysztofa Szubargi. Dla Anwilu pierwsze punkty zdobył Chase Simon celnym rzutem zza obwodu. Po wejściu w 4:52 Michała Michalaka i zdobytym 10 punktom rozpoczęła się dobra seria włocławian, polski rzucający trafiał rzut za rzutem. Anwil nabierał rozpędu i po pierwszych 10 minutach gry prowadził trzynastoma punktami. W drugiej kwarcie włocławscy koszykarze nie zwalniali szybkiego tempa w ataku, pilnowali piłki (w 1wszej połowie tylko 3 straty). Bardzo dobrze pod tablicami spisywał Josip Sobin, a po trzech kolejnych trójkach (Łączyński, 2xLichodiej) Anwil prowadził 27:45. W 8 minucie kwarty przewaga włocławian sięgnęła 23 punktów (30:53). Do szatni podopieczni trenera Milicića schodzili prowadząc 15pkt. (44:59).

Druga połowa bardzo przypominała grę z Gniezna… Mimo, że rozpoczął ją celnym rzutem zza linii 6,75cm Lichodiej, gra Anwilu wyglądała coraz gorzej. Gdynianie zaczęli łapać wiatr w żagle. Coraz śmielej na parkiecie zaczął sobie poczynać Dariusz Wyka (11 punktów w 3kwarcie). Gdyńską drużyną dobrze dyrygował Krzysztof Szubarga (22 punkty i 11 asyst w całym meczu), dobre spotkanie rozgrywał Upshaw i przewaga Anwilu malała z akcji na akcję. W 31 minucie spotkania koszykarze Arki Gdynia doprowadzili do remisu 75:75. Anwil nie był w stanie się podnieść, stracił wszystkie swoje atuty. Gdynianie trafiali ważne rzuty z dystansu i kontrolowali przebieg gry na boisku. Koszykarze Anwilu poza walecznym Sobinem w końcówce można powiedzieć nie zrobili nic... Podobnie gra Anwilu wyglądała w Gnieźnie gdzie zabrakło zawodnika, który by wziął odpowiedzialność i ciężar gry na swoje barki.