Finały Mistrzostw Polski PCA w Teatrze Impresaryjnym

W październiku Teatr Impresaryjny im. Włodzimierza Gniazdowskiego we Włocławku zapełni się miłośnikami kulturystyki. Zorganizowane zostaną tam Mistrzostwa Polski federacji PCA, które będą eliminacjami do przyszłorocznych Mistrzostw Świata.


PCA (Physical Culture Association), to federacja, która powstała w 2015 roku w Wielkiej Brytanii. Pomysłodawcy tej inicjatywy chcieli poprawić etykę, kulturę oraz uczciwość dyscypliny oraz podnieść status sportowców startujących w zawodach sylwetkowych. Polska jako kraj dołączyła do PCA w kwietniu 2017 roku. Dynamicznie promując się na rynku polskim bardzo szybko zyskała sobie dobra markę, rzesze fanów i zawodników. Organizacja jest otwarta dla wszystkich atletów oraz zawodników fitness o zróżnicowanym doświadczeniu sportowym.

Goniąc za światowymi standardami, PCA Poland wprowadza sporty sylwetkowe na scenę teatrów oraz filharmonii gdzie z całą oprawą sport ten staje się sztuką samą w sobie. Dlatego właśnie Mistrzostwa Polski PCA odbędą się we włocławskim Teatrze Impresaryjnym we Włocławku. Miejsce o niebywałym uroku, połączeniu sztuki i architektury pozwoli poczuć się sportowcom jak i widowni naprawdę wyjątkowo - mówi Sebastian Najarian, prezes PCA Poland, organizator imprezy.

Drugim z organizatorów imprezy jest Marcin Zieliński, pochodzący z naszego miasta kulturysta, który od wielu lat mieszka w Gdańsku. Marcin jest trenerem personalnym, a niedawno rozpoczął starty w zawodach. Zadebiutował w ubiegłym roku brązem na Ogólnopolskich Zawodach Kulturystycznych w Słupsku (czytaj więcej), na Mistrzostwach Polski zajął czwarte miejsce (czytaj więcej), a później był trzeci podczas IFBB Diamond Cup w Nadarzynie (czytaj więcej). Po sukcesach w Polsce zdecydował się na międzynarodowe starty i zdobył mistrzostwo Europy federacji PCA. Teraz mistrz wraca do Włocławka w roli organizatora krajowego czempionatu, który po raz pierwszy odbędzie się w naszym mieście.

Wracam w rodzinne strony, żeby coś zrobić dla miasta i mieszkańców. We Włocławku jest bardzo wysoki poziom kulturystyki. Jest bardzo dużo siłowni, dużo starszych i utytułowanych zawodników, a także cała masa młodych adeptów tego sportu. Bardzo dużo ludzi ma tego żelaznego bakcyla, który pcha ich do dźwigania ciężarów i rozwijania własnej sylwetki - mówi Marcin Zieliński, organizator imprezy – Dlatego wraz z prezesem Najarianem podjęliśmy decyzję o organizacji tej imprezy właśnie we Włocławku. Liczymy na to, że uda nam się zgromadzić całkiem dużą liczbę startujących zawodników oraz wielu widzów. Szczerze mówiąc, to mamy nadzieję, że nie zabraknie miejsc dla wszystkich zainteresowanych.

Mistrzostwa Polski PCA odbędą się 19 października w Teatrze Impresaryjnym im. Włodzimierza Gniazdowskiego we Włocławku. Rywalizacja będzie toczyć się w kilkunastu kategoriach kulturystycznych i fitness. Na scenie pojawią się zarówno debiutanci, jak i weterani sportów sylwetkowych. Poza walką o trofea na wszystkich będą czekać inne atrakcje, które na pewno zainteresują miłośników zdrowego trybu życia. Będą także goście specjalni: międzynarodowy panel sędziowski wraz z dyrekcją PCA z Wielkiej Brytanii. Rejestracja zawodników będzie możliwa już wkrótce na oficjalnej stronie organizacji PCA Poland pod adresem: www.pcapoland.com/rejestracja. Organizatorzy eventu poszukują także sponsorów oferując powierzchnię reklamową dla firm zainteresowanych promocją podczas zawodów (zobacz ofertę).

[email protected]
Rozpocznij dyskusję!


Znam i akceptuję regulamin portalu

Polityka

Pogrzeb praw kobiet. Protest przed biurem poselskim PiS

Protesty na ulicach polskich miast, to konsekwencje wyroku Trybunału Konstytucyjnego,..

Radni PiS o wnioskach do budżetu miasta na 2021 rok

28 września radni Prawa i Sprawiedliwości zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Radni Lewicy apelują do biskupa A. Wiesława Meringa

Dziś pod Pałacem Biskupim radni Lewicy zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Prezydent Włocławka:"Dyskutujmy, ale nie obrażajmy się”

Dzisiaj w ratuszu odbyła się konferencja prasowa, podczas której prezydent Włocławka..

Wybory 2020. Wyniki PKW z ponad 99 procent obwodów

W niedzielę 12 lipca odbyła się druga tura wyborów prezydenckich. Największe..

Dziennikarstwo obywatelskie

Drażliwy temat reparacji a opcja berlińska

Nowoczesna i Platforma Obywatelska dość histerycznie oskarża szeregowego posła..

Rewitalizacja Starego Miasta

Stała się ostatnio modna rewitalizacja we Włocławku. Temat niewątpliwie ciekawy...

Koszykówka dla najmłodszych

Poniedziałek, pogoda nie rozpieszcza, pod Halą Mistrzów typowy dla meczowego dnia..

Pomóż Martynce stanąć na nóżki

Martynka ma 4,5 roku, urodziła się z bardzo rzadką wadą genetyczną - zespołem..

Polska moich marzeń cz.6

Nadszedł kres moich marzeń. Kampania wyborcza czyli niecodzienny festiwal obietnic,..

WOLNE MEDIA