Barański wicemistrzem świata! Czwórka jedzie do Tokio

fot. Julia Kowacic

Fabian Barański, zawodnik WTW Włocławek, zdobył srebrny medal podczas wioślarskich Mistrzostw Świata. Świeżo upieczony wicemistrz globu specjalnie dla czytelników portalu wloclawek.info.pl napisał tekst, w którym podsumował sukces reprezentacyjnej czwórki.


W niedzielę zakończyły się Mistrzostwa Świata seniorów w wioślarstwie, w których brałem udział. Zawody odbywały się w dniach 25 sierpnia – 1 września na torze regatowym Ottensheim w austriackim Linzu. Tegoroczne mistrzostwa należały do wyjątkowych, ponieważ sportowcy walczyli w nich nie tylko o medale, ale także o kwalifikacje olimpijskie na igrzyska w Tokio.

Reprezentowałem Polskę w konkurencji czwórek podwójnych, nasza osada płynęła w składzie: Fabian Barański (WTW Włocławek), Szymon Pośnik (AZS Warszawa), Wiktor Chabel (Posnania Poznań) i Dominik Czaja (AZS Warszawa). Jadąc na Mistrzostwa Świata dochodziły do nas głosy, że jesteśmy wymieniani w gronie faworytów. Wiedzieliśmy jednak, że reszta osad będzie świetnie przygotowana i będziemy się musieli bardzo postarać, żeby osiągnąć dobry wynik. W naszej konkurencji do walki o medale zgłosiło się siedemnaście osad.

Regaty rozpoczęliśmy od zwycięstwa w przedbiegu, naszymi rywalami byli Chiny, Rosja, Mołdawia, USA i Austria. Udało się nam wygrać ten bieg i awansować do półfinału. Mimo zwycięstwa, nie był to najlepszy start w naszym wykonaniu i wiedzieliśmy że jeśli chcemy coś ugrać na tych regatach, to musimy odnaleźć naszą dobrą i skuteczną jazdę. Pomiędzy przedbiegiem, a repasażem mieliśmy parę dni na poprawę kilku elementów. Wykorzystaliśmy ten czas maksymalnie i w półfinale wszystko wróciło już na dobre tory. Zajęliśmy w tym biegu drugie miejsce, zaraz za ubiegłorocznymi Mistrzami Świata Włochami.

Zapewniając sobie miejsce w finale, wywalczyliśmy również kwalifikację olimpijską dla naszej osady. Chciałbym tutaj jednak zaznaczyć, że jest to kwalifikacja dla czwórki podwójnej, nie jest ona imienna i skład ekipy na Igrzyska Olimpijskie może być zupełnie inny. Po wykonaniu planu minimum, który sobie zakładaliśmy przed Mistrzostwami Świata - czyli właśnie zdobyciu kwalifikacji olimpijskiej - na pewno zeszła z nas presja.

Do finału podeszliśmy maksymalnie skoncentrowani na zadaniu, czyli na walce o mistrzostwo świata. Wiedzieliśmy, że jesteśmy bardzo dobrze przygotowani i stać nas na to. Tym bardziej, że w tym sezonie potrafiliśmy wygrywać ze wszystkimi. Niestety, czwórka holenderska była w tym roku piekielnie mocna i na imprezach mistrzowskich była nie do pokonania. Ale wicemistrzostwo świata i tak jest dla nas czymś wielkim. Cieszymy się wszyscy z tego, co udało się nam osiągnąć w tym roku. Dla mnie to był sezon marzenie, pierwszy wśród seniorów i od razu na takim poziomie. Gdyby ktoś przed jego rozpoczęciem powiedział mi, że zostanę Mistrzem Europy i Wicemistrzem Świata, to bym mu kazał popukać się w głowę.

Taki sezon jak ten, napędza mnie do jeszcze cięższej pracy. Teraz chcę zrealizować swoje kolejne marzenie i w przyszłym roku znaleźć się na najważniejszej sportowej imprezie czterolecia, czyli Igrzyskach Olimpijskich w Tokio. Zdaję sobie sprawę, że będzie to bardzo ciężka droga, ale zdecydowanie jestem na nią przygotowany.

Fabian Barański
12 komentarzy

gość-72558

Człowiek tysiaca talentów.

1 1
ID:81877

gość-27085

Brawo!!!!

1 1
ID:81878

gość-88046

Brawo Fabian

1 1
ID:81879

gość-59120

gość jest po prostu niesamowity, ogromne gratulacje!!

1 1
ID:81880

gość-25905

Wielki Fabian, Wielki Włocławek, Wielkie WTW

1 1
ID:81881

gość-84650

brawo Fabian! Brawo WTW!
fajna opcja z tym tekstem Fabiana :)

1 1
ID:81882

gość-88046

Brawo Fabian

1 1
ID:81883

gość-73162

Brawo Fabian

1 1
ID:81884

gość-45229

Brawo Fabian

1 1
ID:81885

gość-88046

Brawo Fabian !!! Jesteś tytanicznie pracowity, waleczny, odpowiedzialny i utalentowany. Gratuluję sukcesów sportowych i mimo młodego wieku dojrzałości oraz świadomości sportowej. Cieszy mnie fakt, że nadal jesteś skromnym, dobrze poukładanym sportowcem - młodzieńcem z włocławskiego Śródmieścia, któremu "woda sodowa nie uderza do głowy". Fabian, zrealizuj swoje i nas kibiców włocławskich marzenia sportowe !!! Życzę szczęścia, zdrówka i konsekwencji w życiu. Tak trzymaj.

1 1
ID:81887

gość-37869

@~gość-88046: to prawda, ten gość jest mega skromny i pełen pokory. Fajny gość, mało teraz takich. Pracowity, sumienny, z ogromnymi sukcesami na koncie, mimo tego wciąż jest sobą. Nie szpanuje, nie robi z siebie nie wiadomo kogo. To się rzadko zdarza w dzisiejszych czasach, ale to jest domena tych największych. Ciężka praca, skromność i pokora. Brawo, brawo, brawo. Wielki człowiek i wielki sportowiec.

1 1
ID:81888

gość-19919

Fabian! Życzę Ci abyś dopłynął do Tokio i powtórzył ten wynik.

1 1
ID:81889


Znam i akceptuję regulamin portalu

Polityka

Pogrzeb praw kobiet. Protest przed biurem poselskim PiS

Protesty na ulicach polskich miast, to konsekwencje wyroku Trybunału Konstytucyjnego,..

Radni PiS o wnioskach do budżetu miasta na 2021 rok

28 września radni Prawa i Sprawiedliwości zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Radni Lewicy apelują do biskupa A. Wiesława Meringa

Dziś pod Pałacem Biskupim radni Lewicy zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Prezydent Włocławka:"Dyskutujmy, ale nie obrażajmy się”

Dzisiaj w ratuszu odbyła się konferencja prasowa, podczas której prezydent Włocławka..

Wybory 2020. Wyniki PKW z ponad 99 procent obwodów

W niedzielę 12 lipca odbyła się druga tura wyborów prezydenckich. Największe..

Dziennikarstwo obywatelskie

Drażliwy temat reparacji a opcja berlińska

Nowoczesna i Platforma Obywatelska dość histerycznie oskarża szeregowego posła..

Rewitalizacja Starego Miasta

Stała się ostatnio modna rewitalizacja we Włocławku. Temat niewątpliwie ciekawy...

Koszykówka dla najmłodszych

Poniedziałek, pogoda nie rozpieszcza, pod Halą Mistrzów typowy dla meczowego dnia..

Pomóż Martynce stanąć na nóżki

Martynka ma 4,5 roku, urodziła się z bardzo rzadką wadą genetyczną - zespołem..

Polska moich marzeń cz.6

Nadszedł kres moich marzeń. Kampania wyborcza czyli niecodzienny festiwal obietnic,..

WOLNE MEDIA