10 pażdziernika odbędzie się Anwil Półmaraton Włocławek

Niespełna trzy tygodnie pozostały do 8. Anwil Półmaratonu Włocławek, czyli największej i najbardziej prestiżowej imprezy biegowej w regionie. Tegoroczne zawody zostaną rozegrane w niedzielę 10 października.


Start i meta dla biegu głównego i biegów dziecięcych usytuowane będą na stadionie włocławskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Dzieci i młodzież rywalizować będą zgodnie z kategorią wiekową w zawodach pod nazwą "Anwilki na Start". To już tradycja, że gdy dorośli ruszą w miasto, by pokonać ponad 21-kilometrową trasę, stadion przejmą dzieci i młodzież. Uczestnicy z podziałem na chłopców i dziewczynki wystartują na dystansach dostosowanych do wieku. Organizatorzy przygotowali bardzo atrakcyjną formułę uczestnictwa, od Biegu Bąbla po Bieg Zucha, której celem jest zaszczepienie w dzieciach poczucia, że zdrowy i aktywny tryb życia jest inwestycją w przyszłość.

Rozpoczęcie zawodów dla najmłodszych planowane jest na godzinę 11:05. Każdy uczestnik na mecie otrzyma okolicznościowy medal oraz upominki od sponsorów. Nie będzie prowadzona klasyfikacja w ramach poszczególnych biegów, zgodnie z zasadą "ważny jest udział, a nie zwycięstwo". Dodatkowo, wśród uczestników zostaną rozlosowane nagrody niespodzianki.

Bieg główny zostanie rozegrany na dystansie 21,097 km. Trasa półmaratonu posiada atest Polskiego Związku Lekkiej Atletyki i przebiega przez cztery dzielnice Włocławka. Jak zwykle będzie urozmaicona nie tylko pod względem widokowym, ale również ukształtowania terenu i rodzaju nawierzchni. O dokładny pomiar czasu zadba system elektroniczny firmy Domtel, znanej m.in. z obsługi imprez rangi mistrzostw Polski.

Podczas zawodów prowadzona będzie klasyfikacja open kobiet i mężczyzn oraz klasyfikacje w kategoriach wiekowych. Ponadto, impreza stanowi także mistrzostwa Włocławka w półmaratonie (kobiet i mężczyzn). Udział w tej rywalizacji mogą wziąć osoby zameldowane czasowo, bądź na stałe we Włocławku. Organizator przewiduje także klasyfikację drużynową. Wszyscy uczestnicy, którzy ukończą 8. ANWIL Półmaraton Włocławek otrzymają pamiątkowe medale, a najlepsi mogą liczyć na nagrody finansowe i puchary.

Opłata startowa za bieg główny uzależniona jest od rodzaju pakietu startowego i czasu dokonanej wpłaty. Obecnie wynosi 60,00 zł za Pakiet BASIC lub 90,00 zł za Pakiet STANDARD. Pakiet BASIC zawiera: numer startowy z chipem i agrafkami, batony lub żele, wodę mineralną, sok lub napój izotoniczny, okolicznościowy medal na mecie, voucher na ciepły posiłek. Pakiet STANDARD zawiera: numer startowy z chipem i agrafkami, batony lub żele, wodę mineralną, sok lub napój izotoniczny, okolicznościowy medal na mecie, voucher na ciepły posiłek, koszulkę okolicznościową.

Zapisy i regulamin na stronie domtel-sport.pl (kliknij)
Rozpocznij dyskusję!


Znam i akceptuję regulamin portalu

Polityka

Pogrzeb praw kobiet. Protest przed biurem poselskim PiS

Protesty na ulicach polskich miast, to konsekwencje wyroku Trybunału Konstytucyjnego,..

Radni PiS o wnioskach do budżetu miasta na 2021 rok

28 września radni Prawa i Sprawiedliwości zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Radni Lewicy apelują do biskupa A. Wiesława Meringa

Dziś pod Pałacem Biskupim radni Lewicy zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Prezydent Włocławka:"Dyskutujmy, ale nie obrażajmy się”

Dzisiaj w ratuszu odbyła się konferencja prasowa, podczas której prezydent Włocławka..

Wybory 2020. Wyniki PKW z ponad 99 procent obwodów

W niedzielę 12 lipca odbyła się druga tura wyborów prezydenckich. Największe..

Dziennikarstwo obywatelskie

Drażliwy temat reparacji a opcja berlińska

Nowoczesna i Platforma Obywatelska dość histerycznie oskarża szeregowego posła..

Rewitalizacja Starego Miasta

Stała się ostatnio modna rewitalizacja we Włocławku. Temat niewątpliwie ciekawy...

Koszykówka dla najmłodszych

Poniedziałek, pogoda nie rozpieszcza, pod Halą Mistrzów typowy dla meczowego dnia..

Pomóż Martynce stanąć na nóżki

Martynka ma 4,5 roku, urodziła się z bardzo rzadką wadą genetyczną - zespołem..

Polska moich marzeń cz.6

Nadszedł kres moich marzeń. Kampania wyborcza czyli niecodzienny festiwal obietnic,..

WOLNE MEDIA