Tarnacki zgarnął Błękitną Wstęgę Zalewu Włocławskiego

Czterdziesta czwarta edycja regat o Błękitną Wstęgę Zalewu Włocławskiego za nami. Zwycięzcą zawodów został drugi raz z rzędu Piotr Tarnacki, natomiast statuetkę memoriału Benedykta Michewicza zdobył reprezentant gospodarzy Marek Ochmańśki.


Siedemnaście załóg stanęło w ostatni weekend września na starcie regat o "Błękitną Wstęgę Zalewu Włocławskiego – Zarzeczewo 2020" organizowanych przez włocławski Yacht Club Anwil. Kilka dni przed ustalonym terminem regat prognozy meteorologiczne nie tylko dla obszaru naszego zalewu były bardzo niepokojące, wręcz alarmistyczne – zapowiadano bardzo silne, huraganowe wiatry. To wystraszyło wielu potencjalnych uczestników regat. Rzeczywistość okazała się nie taka straszna, ale jednak miała wpływ na ilość startujących załóg. Warunki na zalewie były dość wymagające, ale też „wspierające” organizatorów - wiatr o sile od 3 do 5 w skali Beauforta, równy, ale nie pozbawiony gwałtownych podmuchów.

Z uwagi na stosunkowo małą liczbę załóg zawodnicy startowali w dwóch „pełnych” klasach: T-1 i OPEN oraz w grupie trzech jachtów traktowanej jako klasa T-3. Tego dnia rozegrano 3 biegi klasowe i  jeden (na znacznie dłuższej trasie) wyścig główny, właśnie o tytularną Błękitną Wstęgę.  Drugiego dnia regat sytuacja pogodowa zmieniła się – było ciepło, momentami nawet słonecznie, wiatr osłabł i zmienił kierunek na bardziej południowy, ale bez przeszkód udało się rozegrać jeszcze dwa wyścigi.

W klasie OPEN trzech zawodników: Piotr Tarnacki, Radosław Cierpiał i Tomasz Szychowiak (taka też była kolejność na mecie) zdecydowanie odskoczyli od pozostałej stawki i rywalizowali do ostatnich metrów między sobą. W tej klasie startowali najmłodsi uczestnicy zawodów i choć dopiero zdobywają pierwsze szlify regatowe, radzili sobie wyśmienicie. Załoga, która płynęła na jachcie klasy Omega pod komendą Ani Berger, licealistki z Włocławka w wyścigu głównym zostawiła daleko za sobą wielu bardziej doświadczonych kolegów, zajmując 5 miejsce.

W klasie T-1 od pierwszego wyścigu Marek Ochmański nie oddał palmy pierwszeństwa nikomu, drugi w rozgrywce Roman Kuczma też od początku ugruntował swoją pozycję, jedynie o trzecie miejsce do końca walczyli Jan Marciniak  i Adrianna Makarewicz i ona właśnie zwyciężyła. W grupie trzech jachtów (w niepełnej klasie T-3, żeby zaliczyć klasę powinno być minimum 4 jachty) też od początku do końca wszystko było jasne: wygrał Piotr Chojnacki, drugi był Jan Góreczny, a trzeci.

Piotr Tarnacki wygrał klasę OPEN i wyścig tytularny „Błękitnej Wstęgi Zalewu Włocławskiego”. Trzecia nagroda regat - statuetka memoriałowa Benedykta Michewicza - trafiła do rąk Marka Ochmańskiego, reprezentanta Yacht Clubu Anwil , który zaliczył jedno zwycięstwo klasowe więcej od głównego rywala Piotra Tarnackiego.
Rozpocznij dyskusję!


Znam i akceptuję regulamin portalu

Polityka

Pogrzeb praw kobiet. Protest przed biurem poselskim PiS

Protesty na ulicach polskich miast, to konsekwencje wyroku Trybunału Konstytucyjnego,..

Radni PiS o wnioskach do budżetu miasta na 2021 rok

28 września radni Prawa i Sprawiedliwości zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Radni Lewicy apelują do biskupa A. Wiesława Meringa

Dziś pod Pałacem Biskupim radni Lewicy zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Prezydent Włocławka:"Dyskutujmy, ale nie obrażajmy się”

Dzisiaj w ratuszu odbyła się konferencja prasowa, podczas której prezydent Włocławka..

Wybory 2020. Wyniki PKW z ponad 99 procent obwodów

W niedzielę 12 lipca odbyła się druga tura wyborów prezydenckich. Największe..

Dziennikarstwo obywatelskie

Drażliwy temat reparacji a opcja berlińska

Nowoczesna i Platforma Obywatelska dość histerycznie oskarża szeregowego posła..

Rewitalizacja Starego Miasta

Stała się ostatnio modna rewitalizacja we Włocławku. Temat niewątpliwie ciekawy...

Koszykówka dla najmłodszych

Poniedziałek, pogoda nie rozpieszcza, pod Halą Mistrzów typowy dla meczowego dnia..

Pomóż Martynce stanąć na nóżki

Martynka ma 4,5 roku, urodziła się z bardzo rzadką wadą genetyczną - zespołem..

Polska moich marzeń cz.6

Nadszedł kres moich marzeń. Kampania wyborcza czyli niecodzienny festiwal obietnic,..

WOLNE MEDIA