Borys Piotrowski rewelacją dużej serii samochodowej

Kolejny sukces utalentowanego dziesięciolatka z Włocławka w rywalizacji z dorosłymi kierowcami. Borys Piotrowski zajął szóste miejsce w bardzo silnie obsadzonej klasie ogólnopolskiego cyklu Time Attack Trophy.


Choć włocławianin w dalszym ciągu skupia się na rywalizacji w kartingu, w którym w tym sezonie sięgnął po aż sześć tytułów w tym trzy indywidualne, to jednak znakomicie poczyna sobie również za kierownicą rajdowego auta. Na początku października zaprezentował pokazowe przejazdy podczas ostatniej rundy tegorocznego sezonu Włocławskiego Mistrza Kierownicy. Kilka dni później na torze w Toruniu przystąpił do rywalizacji w finałowej rundzie bardzo popularnego i silnie obsadzonego cyklu Time Attack Trophy. 

W klasie 3, czyli aut za napędem na jedną oś oraz o pojemnościach silników powyżej 2000 cm3, tym razem zajął siódme miejsce, co dało mu jednocześnie szóstą lokatę w klasyfikacji generalnej całego sezonu w gronie aż 34 startujących! Co warte podkreślenia, seria ma charakter ogólnopolski, ścigają się w niej kierowcy z całego kraju. W klasie Borysa Piotrowskiego rywalizowali uczestnicy z aż ośmiu województw. Znaleźli się w niej nie tylko amatorzy, ale też czołowi zawodnicy krajowych cykli torowych i kierowca z Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski.

Miejsce w czołówce tak licznie i silnie obsadzonego cyklu bardzo nas cieszy – podkreśla z dumą Ariel Piotrowski, tata i jednocześnie menedżer młodego kierowcy. - To jeden z największych sukcesów Borysa w dotychczasowej rywalizacji za kierownicą rajdówki. To dla nas też doskonały prognostyk przed kolejnymi sezonami startów w cyklach samochodowych.

Borys Piotrowski w ten weekend będzie uczestniczył w ostatniej rundzie serii kartingowej Rotax Max Challenge Poland. Ma już w niej zapewniony tytuł wicemistrzowski w swojej kategorii wiekowej, więc do rywalizacji tym razem przystąpi w grupie starszych zawodników. Dla utalentowanego włocławianina będą to testy większego wózka przed zmianą kategorii.

Na zakończenie sezonu Borysa Piotrowskiego czekają jeszcze starty w kolejnych zawodach samochodowych. 11 listopada kierowca z Włocławka weźmie udział w rywalizacji o Puchar Niepodległości podczas ostatniej rundy tegorocznego sezonu serii Track Day Trophy. Te zawody również odbędą się na torze w Toruniu. Z kolei w grudniu zespół planuje udział w kolejnej edycji Toruńskiej Barbórki, czyli imprezie, w której Borys sięgnął po puchary już przed rokiem.
Rozpocznij dyskusję!


Znam i akceptuję regulamin portalu

Polityka

Pogrzeb praw kobiet. Protest przed biurem poselskim PiS

Protesty na ulicach polskich miast, to konsekwencje wyroku Trybunału Konstytucyjnego,..

Radni PiS o wnioskach do budżetu miasta na 2021 rok

28 września radni Prawa i Sprawiedliwości zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Radni Lewicy apelują do biskupa A. Wiesława Meringa

Dziś pod Pałacem Biskupim radni Lewicy zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Prezydent Włocławka:"Dyskutujmy, ale nie obrażajmy się”

Dzisiaj w ratuszu odbyła się konferencja prasowa, podczas której prezydent Włocławka..

Wybory 2020. Wyniki PKW z ponad 99 procent obwodów

W niedzielę 12 lipca odbyła się druga tura wyborów prezydenckich. Największe..

Dziennikarstwo obywatelskie

Drażliwy temat reparacji a opcja berlińska

Nowoczesna i Platforma Obywatelska dość histerycznie oskarża szeregowego posła..

Rewitalizacja Starego Miasta

Stała się ostatnio modna rewitalizacja we Włocławku. Temat niewątpliwie ciekawy...

Koszykówka dla najmłodszych

Poniedziałek, pogoda nie rozpieszcza, pod Halą Mistrzów typowy dla meczowego dnia..

Pomóż Martynce stanąć na nóżki

Martynka ma 4,5 roku, urodziła się z bardzo rzadką wadą genetyczną - zespołem..

Polska moich marzeń cz.6

Nadszedł kres moich marzeń. Kampania wyborcza czyli niecodzienny festiwal obietnic,..

WOLNE MEDIA