Duet wicemistrzem III ligi

Koszykarze Duetu Nowy Styl Włocławek w drugim meczu finału rozgrywek III ligi, przegrali we własnej hali z Polpakiem Świecie 68:86.

Włocławianie do spotkania przystąpili z czteropunktową zaliczką wypracowaną w pierwszym meczu rozegranym w Świeciu. Od samego początku meczu Duet narzucił wysokie tempo gry i po paru minutach prowadził 13:6. Goście zaniepokojeni sytuacją na boisku poprosili o czas. Po przerwie zawodnicy Polpaku, głównie Tomasz Herman i Marcin Grocki, seryjnie zdobywali punkty i dali prowadzenie swojej drużynie. Pierwsza kwarta zakończyła się prowadzeniem gości 24:17. Druga kwarta była bardzo wyrównana. Zawodnicy obydwu drużyn bardzo dobrze bronili, co przełożyło się na 9 punktową zdobycz i po 20 minutach gry Polpak Świecie schodził na przerwę z siedmiopunktową przewagą 33:26.

W drugiej połowie meczu inicjatywę gry przejęli goście, którzy dysponowali bardzo dobra skutecznością rzutową szczególnie za linii 6,25cm. Włocławianie starali się zminimalizować przewagę do gości jednak słaba dyspozycja drużyny zarówno w ataku jak i obronie przy bardzo dobrej grze gości nie pozwoliła na korzystny wynik na koniec meczu. W czwartej kwarcie bardzo dobrze grał Sebastian Opoczyński, który w czwartej kwarcie zdobył 11 punktów dla Duetu. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 68:86 co w dwumeczu daje czternastopunktową przewagę dla Polpaku.

Mistrzem III ligi kujawsko-pomorskiej został więc KK Polpak Świecie, który zajmował po rundzie zasadniczej czwarte miejsce w tabeli. Włocławianie zajęli drugie miejsce w tegorocznych rozgrywkach. Pocieszeniem będzie więc fakt, że obaj finaliści powalczą o II ligę w finałach centralnych w Skierniewicach (27-29 marca).

Duet Nowy Styl Włocławek: S.Opoczyński 20, G.Kożan 14, R.Bruździński 9, J.Rosiak 8, A.Kwiatkowski 5, M.Zych 4, T.Bogdanowicz 2, T.Borowski 2, T.Gawlak 2, S.Kowalski 2, B.Chrząszcz 0.

Polpak Świecie: M.Grocki 30, T.Herman 24, J.Lorenc 10, M.Dolot 4, K.Kowalski 4, K.Michałek 4, Ł.Rzepa 3, D.Jeszke 2, A.Sondej 2, D.Więdłocha 2, B.Wysocki 1.