Górnik Konin - WKP Włocłavia 2:0

w 22. kolejce III ligi kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej Włocłavia Włocławek przegrała w Koninie z tamtejszym Górnikiem 0:2.

Spotkanie nie było porywającym widowiskiem, a zespoły grały bardzo statycznie chcąc rozegrać to spotkanie jak najmniejszym nakładem sił.

Goście mogli wyjść na prowadzenie już w pierwszej minucie, lecz Bartosz Śmigiel nie dosięgnął piłki po zagraniu Kamila Frąckowiaka. Górnicy odpowiedzieli niegroźnym strzałem który bez problemu obronił Bartłomiej Szablewski. W 15’ Augustyniak zdecydował się na strzał bezpośrednio z wolnego, lecz piłka minęła światło bramki. Dwadzieścia minut późnbiej gospodarze za sprawą Łukasza Bilskiego strzelili bramkę, jednak sędzina Paulina Zaborowska zasygnalizowała spalonego.

Druga odsłona nie przyniosła zmiany tempa gry, zespoły nadal grały niemrawo, a jedyne zagrożenia powstawały po stałych fragmentach gry. Wyjątkiem były sytuacje z 52’ i 55’. Najpierw na strzał zdecydował się Mateusz Witkowski, piłka odbiła się od jednego z obrońców , lecz Szablewki nie dał się zaskoczyć. Trzy minuty później był już jednak bezradny. Po akcji Marcina Kaźmierczaka prawą stroną boiska nastąpiło dośrodkowanie w pole karne. Dobrze ustawiony Mateusz Witkowski pokonał Szablewskiego golkipera Włocłavii. Trener Rojewski dokonał wielu zmian, lecz nie zmieniły one obrazu gry. W końcowych minutach wynik spotkania z rzutu karnego ustalił Marcin Kaźmierczak.

Górnik Konin – Włocłavia Włocławek 2-0 (0-0)
55' - Mateusz Witkowski
84' - Marcin Kaźmierczak

Górnik: Dariusz Brzostowski - Adrian Majewski, Damian Augustyniak (kapitan), Krystian Augustyniak, Waldemar Kruk, Łukasz Bilski, Mateusz Witkowski, Piotr Głowala, Bartosz Modelski, Marcin Kaźmierczak, Paweł Błaszczak
Trenerzy: Jerzy Banaszak i Marian Pasek

Włocłavia: Bartłomiej Szablewski - Artur Wojnowski, Radosław Budnicki, Artur Serocki, Marcin Piotrowski, Tomasz Bartczak, Tomasz Szablewski, Bartłomiej Dębicki, Kamil Frąckowiak, Dawid Kwiatkowski, Bartosz Śmigiel

16. LKS Czarnylas 22 3

Więcej zdjęć z meczu Zdrój Ciechocinek - Włocłavia Włocławek na stronie wloclavia.futbolowo.pl Źródło: wloclavia.futbolowo.pl