Jaśniej niestety nie będzie
Mimo że mieszkańcy, za pośrednictwem radnych, narzekają na ciemności na parkingu przy Dworcu PKP od ulicy Wiejskiej, jaśniej nie będzie. Zdaniem ratusza miejsce to zostało oświetlone zgodnie z projektem i obowiązującymi normami.
O zaplanowanie i jak najszybsze doświetlenie parkingu po raz kolejny zaapelowała Joanna Borowiak, radna klubu PiS. Mieszkańcy zgłaszają, że dotychczasowe oświetlenie nie jest wystarczające. Ludzie obawiają się o bezpieczeństwo swoje i pozostawionych na parkingu samochodów – argumentuje radna.
Jak jednak wynika z odpowiedzi ratusza – zmian nie będzie. W grudniu Jacek Kuźniewicz, zastępca prezydenta odpowiedział, że parking został wybudowany w 2003 roku, a „zadanie inwestycyjne nie obejmowało wykonania na nim oświetlenia”. Bezpieczeństwo pieszym i zmotoryzowanym mają zapewnić lampy zainstalowane przy ulicy Węglowej oraz w pełni oświetlone ciągi komunikacyjne w stronę ulicy Miłej, Chłodnej, Wiejskiej i Węglowej - czytamy.
Podobnej odpowiedzi na powtórną interpelację radnej Borowiak udzielił gospodarz miasta: Inwestycja związana z budową przedmiotowego parkingu, została wykonana zgodnie z projektem i normami oświetleniowymi.