Potępiamy przemoc wobec dzieci?

Sytuacja z wtorku. Idą dwie mamy, które przyszły odprowadzić dzieci ze szkoły do domu. Dyskutują zawzięcie i nie bardzo mają ochotę wysłuchać, że mała Natalka dostała uśmiechniętą buźkę za pracę na lekcji, a jej koleżanka Angela jako pierwsza wykonała zadanie na lekcji. Dziewczynki za wszelką cenę chcą się pochwalić szkolnymi osiągnięciami, ale mamy wolą poplotkować. Wreszcie jedna nie wytrzymuje i krzyczy do córki: jak się za chwilę nie zamkniesz ryja, to dostaniesz wp***. Nikt z pozostałych rodziców nie reaguje. Przecież NIC strasznego się nie stało...

Tata spaceruje z synkiem, który radośnie wykrzykuje, że zna marki przejeżdżających samochodów. W pewnej chwili "opiekun" dziecka traci nerwy i ucisza chłopczyka: Nie drzyj papy bachorze jeden, wracamy do domu, bo nie umiesz się zachowywać na ulicy. NIC się nie stało...

Mama kilkuletniej dziewczynki ciągnie dziecko za rękę i pokrzykuje: przebieraj szybciej tymi tłustymi kopytami. I znowu NIC się nie stało.

Nie wiem, co działo się potem w domach tych dzieci. Może skończyło się na klapsach za "złe zachowanie",  a może karą, że "dzisiaj nie ma oglądania bajek". Dziecko popłacze, uśnie zmęczone łzami. Jego płacz sąsiedzi najczęściej skwitują: co ten dzieciak się tak drze. Spokoju nie ma we własnym domu.

Zdecydowane reakcje pojawiają się, kiedy dochodzi do tragedii, takiej jak ta, kiedy malec został skatowany przez przyjaciela matki dziecka. Tyle, że juz wówczas na zdecydowaną reakcję wobec przemocy jest za późno. Ile dzieci można by było ochronić przed przemocą, kiedy byśmy zareagowali na sytuację Natalki, Angeli, znawcy marek samochodów i malucha, który zbyt wolno porusza się na nóżkach.

Ale przecież NIC się nie stało...
3 komentarze

gość-47648

Wiem , ze matki sa zmeczone, sfrustrowane brakiem pieniedzy czy pracy, ale nic nie tlumaczy ich braku zainteresowanai swoim dzieckiem,, dziecko musi sie miec komu pochwalic, poskarzyc i widziec ze jest najwazniejsze dla matki Nie rozumiem takiego postepowania, wiele matek nigdy nie powinno miec dzieci, zero cierpliwosci, a pozniej sie dziwia ze ich dziecko jest nieprzebojowe, zamkniete w sobie. itd... sily nie maja na nic ale na ploty zawsze.

2 1
ID:211

ben Jacov

Nie należy zapominać, że w naszym kraju pięknym, życie chronione jest od poczęcia do porodu. Później niekoniecznie. Trzeba także pamiętać, że w Polsce dzieci - według państwa Elbanowskich i im podobnych - są głupsze niż w innych krajach Europy, dlatego od szóstego roku życia nie mogą pójść do szkoły, bo tam tylko "genderów i seksów" uczą. Dodać trzeba do tego że, według "prawdziwych patriotów i katolików" są własnością rodziców i rodzic ma prawo przez łeb dać...

1 2
ID:213

gość-61839

Podpatrzone: młoda mama trąca lekko w ramię (od tyłu) swą malutką córeczkę siedzącą w wózku. Dziecko ogląda się, kto to, co to, mama już cofnęła rękę, teraz trąca drugi raz, z drugiej strony, dziecko znów się rozgląda, mama najczulej: "no cio, no cio, no kto Amelkę popchnął?, a, niuniu, a kuku..."

1 1
ID:215


Znam i akceptuję regulamin portalu

Polityka

Pogrzeb praw kobiet. Protest przed biurem poselskim PiS

Protesty na ulicach polskich miast, to konsekwencje wyroku Trybunału Konstytucyjnego,..

Radni PiS o wnioskach do budżetu miasta na 2021 rok

28 września radni Prawa i Sprawiedliwości zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Radni Lewicy apelują do biskupa A. Wiesława Meringa

Dziś pod Pałacem Biskupim radni Lewicy zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Prezydent Włocławka:"Dyskutujmy, ale nie obrażajmy się”

Dzisiaj w ratuszu odbyła się konferencja prasowa, podczas której prezydent Włocławka..

Wybory 2020. Wyniki PKW z ponad 99 procent obwodów

W niedzielę 12 lipca odbyła się druga tura wyborów prezydenckich. Największe..

Dziennikarstwo obywatelskie

Drażliwy temat reparacji a opcja berlińska

Nowoczesna i Platforma Obywatelska dość histerycznie oskarża szeregowego posła..

Rewitalizacja Starego Miasta

Stała się ostatnio modna rewitalizacja we Włocławku. Temat niewątpliwie ciekawy...

Koszykówka dla najmłodszych

Poniedziałek, pogoda nie rozpieszcza, pod Halą Mistrzów typowy dla meczowego dnia..

Pomóż Martynce stanąć na nóżki

Martynka ma 4,5 roku, urodziła się z bardzo rzadką wadą genetyczną - zespołem..

Polska moich marzeń cz.6

Nadszedł kres moich marzeń. Kampania wyborcza czyli niecodzienny festiwal obietnic,..

WOLNE MEDIA