Polska moich marzeń (cz.1)

Nigdy nie jest tak źle, żeby nie mogło być gorzej. Zadaję  sobie pytanie: A dlaczego nie lepiej skoro prawie wszyscy tego chcą? Może być znacznie lepiej a nawet dobrze, tylko nie wystarczy tego chcieć ale trzeba zawinąć rękawy i zabrać się do roboty. Jest tylko jedna przeszkoda, że ci co chcą to nie mogą a ci co mogą to chcą, ale czego innego. Ten krótki  wstęp pozwoli mi na wszechobecny podział Polaków, ale nie na tych lepszych i gorszych ale na tych co myślą i tych co myślą, że myślą. Sprzeczny z logiką byłby podział na tych "prawdziwych" Polaków i tych fałszywych, bo moim zdaniem, ci uważający się  za prawdziwych są bardziej fałszywi od pozostałych.

Nie jestem politykiem ani też nowobogackim milionerem. Dlatego też nie ubiegam się o żaden urząd ani nie prowadzę kampanii wyborczej. Ale mam wiedzę, wieloletnie doświadczenie i odpowiednie kompetencje do bycia trybikiem władzy. Mało tego. Mam o wiele wyższą uczciwość moralną, zarówno nabytą jak i wrodzoną od tysięcy "szczurów" walczących o ciepłe stołki. A uczciwość na obecnym etapie dyskwalifikuje już na starcie. Osobiście się przekonałem. Nasza Ojczyzna wymaga zdecydowanych i radykalnych posunięć. Przy dobrym wyborze moim zdaniem konkretną, widoczną poprawę  można osiągnąć w ciągu trzech lat. Ale warunek? do rządzenia tylko kompetentni i uczciwi.

Nie będę sugerował na jaką listę głosować, ponieważ ta karuzela się jeszcze kręci i będzie się kręciła do momentu zatwierdzenia list przez PKW. Myślę, że jeszcze pan Prezes czymś nas zaskoczy. Ale w kolejnych przemyśleniach będę wskazywał co trzeba zmienić koniecznie i wtedy każdy wyborca, stawiając krzyżyk w odpowiedniej kratce może sobie wybrać tego, który  wg niego spełni jego życzenia. Jak wybierać? w co wierzyć? o tym w dalszych częściach.

Od kilku miesięcy trwa prawie nieprzerwana kampania wyborcza z różnym  nasileniem. O co w tej kampanii chodzi?  Przede wszystkim są to wojny wewnętrzne o "jedynki", o dalsze miejsca, o umieszczenie na karcie wyborczej, transfery polityczne. Druga sprawa to walka o wyborców: jak ich inteligentnie przekonać aby uwierzyli  w największą bzdurę. Brutalnie mówiąc -bezczelnie oszukać. Wielu polityków głośno mówi, że kampania wyborcza ma swoje prawa.  Jest to festiwal kłamstw i obietnic. Wygrana będzie liczona w ilości zdobytych mandatów. A wy wyborcy co będziecie z tego mieli?  Wielkie nic ? ciemny naród wszystko kupi za obietnice.

Żyję ponad 60 lat, ale tak zdziczałej kampanii jeszcze nie było. Mówiąc na skróty: chamstwo i góralska muzyka. Początek dała kampania samorządowa. W moim mieście też było bagienko nie cofające się przed pomówieniami, kłamstwami, transferami, procesami itp. Nie obeszło się również bez łamania prawa a konkretnie Kodeksu Wyborczego.

Wydarzenia z kolejnej kampanii, czyli prezydenckiej zacząłem zbierać do wiaderka. Dość prędko napełniło się  a zaczęło przelewać w trakcie dyskusji  w Senacie na temat zapłodnienia in vitro. Przewróciło się i pomyje się rozlały kiedy PiS podał częściowe listy kandydatów. No cóż,  możemy  tyko przyklasnąć i pozazdrościć erudycji niektórym naszym wybrańcom. Tylko ja nie jestem przekonany, czy to nasi wybrańcy?

Jeszcze kilka słów o JOW-ach. Przynajmniej część wyborców została zmanipulowana. Wiele osób zrozumiało to, że nie będzie spadochroniarzy na listach. Tu nie o to chodzi.

Dionizy
2 komentarze

ben Jacov

Należy cieszyć się dniem dzisiejszym. Było nawet takie powiedzenie: uśmiechnij się - jutro będzie...Lepper. Dzisiaj co mamy: perspektywę powrotu IV RP zwanej z włoska La Quadra Republicca Kaccista, a to wesołe nie jest...

2 0
ID:216

ZL

pbs.twimg.com/media/CRlQHsDWwAAyq2B.jpg

1 0
ID:220


Znam i akceptuję regulamin portalu

Polityka

Pogrzeb praw kobiet. Protest przed biurem poselskim PiS

Protesty na ulicach polskich miast, to konsekwencje wyroku Trybunału Konstytucyjnego,..

Radni PiS o wnioskach do budżetu miasta na 2021 rok

28 września radni Prawa i Sprawiedliwości zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Radni Lewicy apelują do biskupa A. Wiesława Meringa

Dziś pod Pałacem Biskupim radni Lewicy zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Prezydent Włocławka:"Dyskutujmy, ale nie obrażajmy się”

Dzisiaj w ratuszu odbyła się konferencja prasowa, podczas której prezydent Włocławka..

Wybory 2020. Wyniki PKW z ponad 99 procent obwodów

W niedzielę 12 lipca odbyła się druga tura wyborów prezydenckich. Największe..

Dziennikarstwo obywatelskie

Drażliwy temat reparacji a opcja berlińska

Nowoczesna i Platforma Obywatelska dość histerycznie oskarża szeregowego posła..

Rewitalizacja Starego Miasta

Stała się ostatnio modna rewitalizacja we Włocławku. Temat niewątpliwie ciekawy...

Koszykówka dla najmłodszych

Poniedziałek, pogoda nie rozpieszcza, pod Halą Mistrzów typowy dla meczowego dnia..

Pomóż Martynce stanąć na nóżki

Martynka ma 4,5 roku, urodziła się z bardzo rzadką wadą genetyczną - zespołem..

Polska moich marzeń cz.6

Nadszedł kres moich marzeń. Kampania wyborcza czyli niecodzienny festiwal obietnic,..

WOLNE MEDIA