Wygrana Lidera DGS z Kujawianką Strzelno

Lider/DGS Włocławek wygrał z niepokonaną u siebie Kujawianką Strzelno 3:2 (1:0). Dzięki remisowi Brzysko-Rol z MGKS-em Lubraniec, włocławianie zakończyli rundę jesienną na 4.miejscu.

Podopieczni Jacka Zawidzkiego i Dariusza Lampkowskiego już w 4. minucie mieli doskonałą sytuację do objęcia prowadzenia, jednak po zamieszaniu w polu karnym strzał Langowskiego z bliskiej odległości obronił bramkarz gospodarzy, piłka trafiła jeszcze pod nogi Doudou Ndao, który zdobył bramkę, ale sędzia liniowy uniósł w górę chorągiewkę. Piłkarze Kujawianki, którzy kreowali swoje akcje głównie w bocznych sektorach boiska, właśnie stamtąd stwarzali największe zagrożenie, ale dobrze w bramce spisywał się Ziółkowski. Włocławianie mieli swoje szanse po stałych fragmentach, jednak strzały Thiakane nie znalazły miejsca w bramce. Tuż przed przerwą, Lider/DGS wyprowadził kontrę, Emil Thiakane dograł do Doudou Ndao, który znalazł się w sytuacji „sam na sam” z bramkarzem i „wpakował” futbolówkę do siatki.

Na początku drugiej połowy piłkarze Kujawianki wyrównali. Za faul Grzegorza Kamińskiego na pomocniku Kujawianki sędzia główny wskazał na „wapno”, a jedenastkę na bramkę zamienił Jarosław Dąbrowski. Piłkarze ze Strzelna nie cieszyli się jednak długo z remisu, bowiem w 55. minucie na strzał zza pola karnego zdecydował się Emil Thiakane, piłka odbiła się jeszcze od klatki Garczewskiego i wpadła do siatki. Włocławianie poszli „za ciosem”, jednak dogodne sytuacje marnowali dwukrotnie Ndao i raz Langowski. Piłkarze Kujawianki również mieli swoje okazje, ale dobrze interweniował Paweł Ziółkowski. W 73. minucie po ładnej wymianie piłki z Doudou Ndao w pole karne dośrodkował Rafał Langowski i piłka po niefortunnym wyjściu bramkarza znalazła się w siatce. W ostatnim kwadransie, wynik mógł ulec zmianie, jednak w dogodnej sytuacji obok słupka strzelił napastnik gospodarzy. Włocławianie również mieli swoje okazje, ale po raz kolejny zawodziła skuteczność. W 90. minucie starty zmniejszył Artur Zaboroski, ale była to już ostatnia bramka w tym meczu.

Tym samym Lider/DGS Włocławek wygrał z niepokonaną u siebie Kujawianką Strzelno 3:2 i zakończył rundę jesienną na 4. miejscu ze stratą trzech punktów do drugiej w tabeli Kujawianki Izbica Kujawska.

Kujawianka Strzelno – Lider/DGS Włocławek 2:3 (0:1).
Bramki: Dąbrowski Jarosław 50’ (rzut karny), Zaborowski Artur 90’ – Ndao Doudou 44’, Thiakane Emil 55’, Langowski Rafał 73’.