AZS Koszalin przerwał passę Anwilu

";

W spotkaniu 11. kolejki Tauron Basket Ligi Anwil Włocławek przegrał w Hali Mistrzów z AZS Koszalin 64:66. Pasmo zwycięstw pod wodzą trenera Bogicevića zostało przerwane.

Mecz rozpoczął się tak, jak tego oczekiwali licznie zgromadzeni kibice. Anwil szybko narzucił rywalowi swój styl gry i prowadził mecz. Nie trwało to jednak zbyt długo, gdyż juz po pięciu minutach pierwszej części gry goście przejęli inicjatywę i wyszli na prowadzenie. Włocławianie lekko zbici z tropu przegrali tę kwartę 16:20.

Druga ćwiartka miała podobny przebieg. "Rottweilery" goniły wynik i cały czas próbowały odzyskać prowadzenie, jednak goście nie pozwalali naszym na zbyt wiele. Koszykarze Anwilu nie potrafili wykańczać akcji i rzucali na fatalnej skuteczności. Kolejna kwarta przegrana różnicą czterech "oczek". W pierwszej połowie włocławianie rzucali ze skutecznością 40% (13/32 z gry), a AZS 45,5% (15/33).

Po przerwie niewiele się zmieniło w postawie podopiecznych trenera Bogicević'a. Nadal nie potrafili znaleźć recepty na świetnie dysponowanych Koszalinian. Zawodnicy Anwilu wręcz uparli się na rzuty zza lini 6,25 i ciskali niecelnie raz za razem. Rywale skrzętnie to wykorzystywali z minuty na minutę budując przewagę. Na szczęscie pod koniec tej częsci gry za trzy punkty trafił Szubarga i wygraliśmy tę kwartę 17:13.

Ostatnia odsłona sobotniego meczu to przebudzenie włocławian. Postawili dobrą obronę, dzięki czemu w szeregi rywali wkradła sie niepewnośc i udało się odrobić kilka punktów. Po kilku koncertowych akcjach zarówno w ataku, jak i obronie, Anwil wyszedł na prowadzenie i wydawało się, że mecz jest pod kontrolą.  Na trzy minuty przed końcem meczu włocławianie prowadzili czteroma punktami, jednak kilka prostych błędów pod rząd spowodowało stratę, której nie udało się już odrobić. Ostatecznie Anwil przegrał 64:66.

To pierwsza porażka "Rottweilerów" pod wodzą Miliji Bogicevića. Do tej pory Anwil Włocławek wygrały osiem spotkań z rzędu (zarówno w lidze, jak i Pucharze Polski).

Anwil Włocławek - AZS Koszalin 66:64 (16:20, 14:18, 17:13, 17:15)

Ginyard 13 (10zb), Hajrić 12,  Weeden 10, Sokołowski 7, Szubarga 7 (8as, 7zb), Boykin 7 (6zb), Frasunkiewicz 4,  Eitutavičius  4
AZS: Skibniewski 15, Robinson  12 (7zb), Harris 9 (7zb), Henry 8, Wiśniewski 7, Leończyk 6, Mielczarek 5, Kuebler 4