Koszykarze TKM mistrzami województwa

Juniorzy starsi TKM Włocławek pokonali w derbach stolicy Kujaw Akademię Koszykówki Młodzieżowej 71:34 i zostali mistrzami województwa. TKM powalczy teraz w turnieju strefowym, który zostanie rozegrany w dniach 7-9 lutego.

23 stycznia odbył się ostatni mecz rundy zasadniczej w lidze juniorów starszych. Rywalem Towarzystwa Koszykówki Młodzieżowej był miejscowy AKM Włocławek.

Obydwie drużyny przystąpiły do meczu w mocno okrojonych składach. Mimo tego wiadomo było iż pojedynek derbowy wzbudzi wiele emocji. Pierwsza kwarta zapowiadała ostrą walkę o zwycięstwo w meczu z obydwu stron. Była ona bardzo wyrónana i zakończyła się dwupunktowym prowadzeniem TKM-u 14:12. Na przełomie pierwszej i drugiej kwarty dobrze prezentował się Juliusz Barański, który dwukrotnie w tym fragmencie gry zdobył punkty zza lini 6,75. Dzięki jego dobrej grze przeciwko obronie strefowej gości TKM zwyciężył drugą kwartę różnicą 6 punktów i do szatni zszedł z 8 punktową zaliczką.

W drugiej połowie od samego początku dał o sobie znać wracający do gry po chorobie Patryk Spojda, który również popisywał się rzutami za trzy punkty. Trzecia kwarta najbardziej udana w wykonaniu TKM-u i wygrana 21 do 5 dawała duzy komfort gry naszym zawodnikom w ostatniej części meczu. TKM nie zwalniał jednak tempa i również czwarta kwarta padła łupem naszych zawodników, którzy pozwolili gościom na zdobycie jedynie 6 punktów. Ostatecznie TKM zwyciężył 71 do 34 i został Mistrzem Wojewówdztwa w lidze Juniorów Starszych.

TKM Włocławek - AKM Włocławek  71:34 (14:12, 17:11, 21:5, 19:6)

Kolejne mecze Juniorów Starszych odbędą się już podczas turnieju strefowego, który zostanie rozegrany w dniach 7-9 lutego.
Źródło: TKM Włocławek