Mattoni NBL wygrał mecz gwiazd 2014

Zespół złożony z gwiazd Mattoni NBL pokonał w niedzielę ekipę Tauron Basket Ligi 109:105 w Czesko-Polskim Meczu Gwiazd w Pardubicach. Ekipa TBL, która prowadziła prawie przez całe spotkanie przegrała mecz w ostatniej kwarcie.

Pierwsza kwarta spotkania to przede wszystkim dużo luźniej gry i mnóstwo wsadów z obu stron. Świetnymi zagraniami popisywali się przede wszystkim Christian Eyenga, J.P. Prince i Cezary Trybański. Podobnymi akcjami starali się odpowiadać także Czesi. W pewnym momencie reprezentanci Tauron Basket Ligi prowadzili 22:10 dzięki trafieniu Korie Luciousa, ale później rezerwowi gospodarzy odrabiali straty.

Druga część meczu była bardzo wyrównana i żadna z drużyn nie wypracowała sobie większej przewagi. Ostatecznie polska ekipa wygrywała po pierwszej połowie 51:47. 16 punktów na koncie miał już Christian Eyenga, a Vladimir Dragicević zaledwie dwa mniej. Jaromir Bohacik miał 12 punktów na koncie po stronie czeskiej.

W trzeciej kwarcie reprezentujący polską ligę zawodnicy zaliczyli serię 9:0 i odskoczyli ekipie Mattoni NBL na 10 punktów po trójce Vladimira Dragicevicia. Gospodarze ponownie zbliżyli się na pięć punktów, ale później rzutem z dystansu popisał się… Cezary Trybański. Ekipa Tauron Basket Ligi kontrolowała sytuację na parkiecie.

W czwartej części meczu rywalizacja o zwycięstwo toczyła się do ostatniej minuty. Zawodnicy prowadzeni przez trenera Kestutisa Kemzurę nie tylko dogonili reprezentantów polskiej ligi, ale także wyszli na niskie prowadzenie, które bardzo długo utrzymywali. Najważniejszy rzut w końcówce trafił Jaromir Bohacik.

Mattoni NBL – Tauron Basket Liga 109:105 (21:24, 26:27, 28:33, 34:21)

Mattoni NBL: J. Bohacik 22, Muirhead 16, Sirina 13, Mitchell 11, Benda 10, P. Bohacik 8, Rancik 8, Simmons 6, Hruban 6, Mahalbasić 4, Welsch 3, Sanders 2

Tauron Basket Liga: Eyenga 18, Dragicević 18, Trybański 17, Dulkys 8, Zamojski 8, Prince 7, Kulig 7, Koszarek 6, Waczyński 6, Lucious 5, Dłoniak 3, Trice 2 Źródło: PLK