"Rottweilery" pokonały po dogrywce Polpharmex Kutno

Anwil Włocławek wygrał dzisiaj w Kutnie mecz 21. kolejki koszykarskiej ekstraklasy z tamtejszym Polpharmexem. Bohaterem spotkania został Fiodor Dmitrew, który na trzy sekundy przed końcowa syreną celną trójką doprowadził do dogrywki. W doliczonym czasie gry nasi koszykarze wygrali 12:5 a cały mecz 95:88.

Początek meczu był bardzo wyrównany i mimo że to Anwil był stroną przeważającą, to po trafieniach Michaela Frasera i Sebastiana Kowalczyka na prowadzenie potrafili wychodzić gospodarze. Po późniejszej kolejnej trójce tego ostatniego Polfarmex miał nawet siedem punktów przewagi. Straty rzutem z dystansu zmniejszył jeszcze później Toney McCray. Na początku drugiej kwarty dobrze prezentował się Paweł Leończyk, ale kutnianie ciągle utrzymywali prowadzenie. Dopiero później dzięki rzutom Jamesa Washingtona i Fiodora Dmitriewa goście doprowadzili do wyrównania. Minimalną przewagę uzyskali dzięki Josipowi Sobinowi, ale trójka Kowalczyka ustawiła wynik spotkania po pierwszej połowie na 35:33.

Na początku trzeciej kwarty kluczowe były trójki – po trafieniach Fiodora Dmitriewa, Michała Chylińskiego i Nemanji Jaramaza goście prowadzili nawet 47:38. Te straty w znacznym stopniu odrabiali jednak Jacek Jarecki i Michael Fraser. Sytuacja mimo wszystko szybko się zmieniała, ponieważ dwa trafienia z dystansu Kacpra Młynarskiego dawały spokój Anwilowi. Fraser ponownie zbliżył Polfarmex na dwa punkty, a ostatecznie dzięki trójce Michała Gabińskiego przegrywał tylko 61:62 po 30 minutach. Czwarta kwarta była bardzo zacięta, choć po rzutach z dystansu Grochowskiego i Jareckiego to zespół trenera Krzysztofa Szablowskiego miał cztery punkty przewagi. W samej końcówce do remisu doprowadził jednak Dmitriew. W ostatniej akcji szansę na oddanie rzutu na zwycięstwo otrzymał Thompson, ale nie trafił. To oznaczało dogrywkę. W dodatkowym czasie gry rzuty Chylińskiego i Washingtona dawały nawet pięć punktów przewagi. To pozwalało temu zespołowi na kontrolowanie sytuacji i ostateczne zwycięstwo 95:88.

Polpharmex Kutno – Anwil Włocławek 88:95 (20:16, 15:17, 26:29, 22:21, 5:12)