PLK: Anwil Włocławek pokonał u siebie Rosę Radom 80:74

W meczu 28. kolejki Polskiej Ligi Koszykówki Anwil Włocławek wygrał w Hali Mistrzów z Rosą Radom 80:74. To było już dziesiąte z rzędu zwycięstwo drużyny trenera Igora Milicicia w sezonie zasadniczym.

Spotkanie rozpoczęło się od naprawdę bardzo mocnego tempa, a w pierwszych minutach świetnie radzili sobie głównie Tyler Haws i Darnell Jackson. Mecz był bardzo wyrównany, a w końcówce pierwszej kwarty trafiali z dystansu jeszcze Daniel Szymkiewicz oraz Jarosław Zyskowski i dlatego to Rosa prowadziła 22:20. Drugą część meczu Anwil rozpoczął od serii 7:0, a wyróżniał się przede wszystkim Kacper Młynarski. Swoje pierwsze punkty w tej kwarcie Rosa zanotowała dopiero po sześciu minutach. Włocławianie zdołali odskoczyć w końcówce pierwszej połowy i po 20 minutach wygrywali 38:33.

Na początku trzeciej kwarty znowu aktywny był Jackson, ale odpowiadał na to m.in. Haws. Później jednak świetnie trafiał Ryan Harrow, a po trójce Igora Zajcewa Rosa zbliżyła się nawet na dwa punkty. Ostatecznie jednak po trafieniu Michała Chylińskiego to Anwil wygrywał po 30 minutach gry 60:57. W czwartej kwarcie po kolejnym rzucie z dystansu Zajcewa zespół trenera Wojciecha Kamińskiego zdobył przewagę. Straty odrabiał tą samą bronią Nemanja Jaramaz. Później gospodarze utrzymywali swoje prowadzenie i zwyciężyli dzięki temu 80:74.

Anwil Włocławek - Rosa Radom 80:74 (20:22, 18:11, 22:24, 20:17)
Sobin 16, Jaramaz 14, Leończyk 12, Haws 9, Młynarski 7, Łączyński 6, Chyliński 5, Washington 5, McCray 4, Dmitriew 2
Rosa: Sokołowski 18, Harrow 17, Jackson 16, Zyskowski 7, Zajcew 6, Szymkiewicz 5, Zegzuła 3, Adams 2