Milion złotych na budżet obywatelski

Włocławianie mogą zgłaszać pomysły i propozycje do Budżetu Obywatelskiego (Partycypacyjnego) na 2015 rok. Pula pieniędzy przeznaczona na realizację zadań zgłoszonych przez mieszkańców wynosi milion złotych.

O zadaniach, które zostaną zrealizowane w ramach Budżetu Obywatelskiego, zadecydują mieszkańcy poprzez głosowanie. Włocławianie mogą zgłaszać projekty i propozycje do 20 października. Kilka dni później ogłoszona zostanie lista z projektami. Do 10 listopada potrwa głosowanie mieszkańców na propozycje Budżetu Obywatelskiego. Zwycięskie zadania, których realizacja rozpocznie się w przyszłym roku, poznamy 12 listopada.

Bardzo zależy mi na tym, by mieszkańcy współdecydowali, jak w przyszłości ma wyglądać nasze miasto To przywilej, ale też odpowiedzialność. Oczekujemy bowiem nie tylko propozycji dotyczących rozbudowy miejskiej infrastruktury, ale również inicjatyw, które mają na celu poprawę warunków życia i funkcjonowania mieszkańców. Budżet Partycypacyjny to doskonały sprawdzian dla społeczeństwa obywatelskiego. Wierzę, że włocławianie zdadzą ten egzamin na piątkę i zgłaszając swoje propozycje, będą się kierować dobrem mieszkańców, chęcią poprawy wizerunku miasta i odpowiedzialnością mówi Andrzej Pałucki, prezydent Włocławka.
Propozycje do budżetu obywatelskiego można zgłaszać na kilka sposobów: - złożyć wypełniony i podpisany formularz, wraz z załącznikami, w Biurze Obsługi Mieszkańców Urzędu Miasta Włocławek, Zielony Rynek 11/13; - wypełniony i podpisany formularz wrzucić do skrzynek, które znajdują się w holu Urzędu Miasta przy Zielonym Rynku, na I piętrze Urzędu Miasta przy ul. 3 Maja oraz w holu na parterze budynku Urzędu Miasta przy ul. Kościuszki; - wysłać w formie papierowej na adres: Urząd Miasta Włocławek, Zielony Rynek 11/13, 87-800 Włocławek, z dopiskiem: Budżet Obywatelski Miasta Włocławek na 2015 rok, Wydział Komunikacji Społecznej i Promocji; - przesłać drogą elektroniczną (skan wypełnionego i podpisanego formularza wraz z załącznikami) na adres: [email protected].

W zeszłym roku spośród 91 zaproponowanych inwestycji największą popularnością cieszyła się budowa boiska sportowego przy ulicy Bartnickiej 8. Budżet obywatelski na 2014 rok zakładał również wybranie ulic do utwardzenia, po jednej na każdym osiedlu.
Rozpocznij dyskusję!


Znam i akceptuję regulamin portalu

Polityka

Pogrzeb praw kobiet. Protest przed biurem poselskim PiS

Protesty na ulicach polskich miast, to konsekwencje wyroku Trybunału Konstytucyjnego,..

Radni PiS o wnioskach do budżetu miasta na 2021 rok

28 września radni Prawa i Sprawiedliwości zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Radni Lewicy apelują do biskupa A. Wiesława Meringa

Dziś pod Pałacem Biskupim radni Lewicy zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Prezydent Włocławka:"Dyskutujmy, ale nie obrażajmy się”

Dzisiaj w ratuszu odbyła się konferencja prasowa, podczas której prezydent Włocławka..

Wybory 2020. Wyniki PKW z ponad 99 procent obwodów

W niedzielę 12 lipca odbyła się druga tura wyborów prezydenckich. Największe..

Dziennikarstwo obywatelskie

Drażliwy temat reparacji a opcja berlińska

Nowoczesna i Platforma Obywatelska dość histerycznie oskarża szeregowego posła..

Rewitalizacja Starego Miasta

Stała się ostatnio modna rewitalizacja we Włocławku. Temat niewątpliwie ciekawy...

Koszykówka dla najmłodszych

Poniedziałek, pogoda nie rozpieszcza, pod Halą Mistrzów typowy dla meczowego dnia..

Pomóż Martynce stanąć na nóżki

Martynka ma 4,5 roku, urodziła się z bardzo rzadką wadą genetyczną - zespołem..

Polska moich marzeń cz.6

Nadszedł kres moich marzeń. Kampania wyborcza czyli niecodzienny festiwal obietnic,..

WOLNE MEDIA