Anwil patronem klasy w Zespole Szkół Chemicznych

fot. Zespół Szkół Chemicznych

Anwil i Zespół Szkół Chemicznych zawarły umowę o współpracy. Jej sygnatariusze zadeklarowali chęć podjęcia wspólnych działań na rzecz kształtowania programów nauczenia odpowiadającym potrzebom kadrowym spółki. Dlatego firma obejmie patronatem klasę o profilu technik technologii chemicznej.

Klasy patronackie tworzone w szkołach zawodowych przy współpracy z przedsiębiorstwami produkcyjnymi  stają się coraz bardziej popularne – taki wniosek płynie z lektury ostatnich danych zaprezentowanych przez Ministerstwo Gospodarki. Firmy coraz częściej stają w obliczu wyzwań związanych z pozyskaniem następców specjalistów odchodzących na emeryturę i upatrują szansy na poradzenie sobie z tą sytuacją właśnie w tworzeniu klas patronackich.

Tą drogą postanowił pójść także ANWIL, który podjął decyzję o nawiązaniu oficjalnej współpracy z Zespołem Szkół Chemicznych we Włocławku. Wstępnie zaplanowano, że klasa patronacka ANWIL-u będzie liczyć 16 uczniów, którzy będą pobierać naukę w systemie dualnym.

Aktualnie obserwujemy renesans szkolnictwa technicznego, co jest efektem zmiany mentalności Polaków. Szkoły zawodowe to świetna alternatywa dla liceów. Zdobycie konkretnego zawodu umożliwia bowiem podjęcie dobrze płatnej pracy na solidnych warunkach. Mam zatem nadzieję, że nawiązanie współpracy pomiędzy ANWIL-em a Zespołem Szkół Chemicznych we Włocławku będzie pierwszym krokiem do odbudowania tradycji kształcenia zawodowego o profilu chemicznym w naszym mieście - powiedziała Krystyna Młotkowska, Dyrektor Zespołu Szkół Chemicznych

Teorię będą poznawać w Zespole Szkół Chemicznych, podczas gdy jej zastosowanie będą ćwiczyć na praktykach zorganizowanych w spółce. Kluczowe dla wszystkich zainteresowanych podjęciem nauki w klasie pod patronatem ANWIL-u powinien być fakt, że jej najlepsi absolwenci będą mogli dołączyć do grona pracowników przedsiębiorstwa.

Absolwenci klasy patronackiej ANWIL-u zdobędą zarówno wiedzę, jak i umiejętności, dzięki którym znacznie skróci się czas niezbędny do poznania przez nich instalacji, które będą obsługiwać. Dysponując takim doświadczeniem będą potrafili nie tylko łatwiej odnaleźć się na rynku pracy, ale staną się także bardziej atrakcyjni dla pracodawców. Warto bowiem pamiętać, że według statystyk Europejskiego Centrum Rozwoju Kształcenia Zawodowego (CEDEFPC) absolwenci szkół zawodowych szybciej znajdują pracę niż legitymujący się wykształceniem ogólnym - powiedział Jarosław Ptaszyński, Członek Zarządu ANWIL.

ANWIL angażuje się w popularyzację nauki chemii na wszystkich poziomach kształcenia. Od lat współpracuje z uczelniami wyższymi, a w samym Włocławku - oprócz objęcia patronatem klasy w Zespole Szkół Chemicznych - jest także sponsorem konkursu chemicznego organizowanego przez Liceum im. Marii Konopnickiej, skierowanego do uczniów gimnazjów z Włocławka i okolic.
1 komentarz

chemik

Pogratulować. W moich czasach sponsorem Technikum była "Celuloza" gdzie odbywałem praktykę. Ale , że chodziłem do klasy o profilu technologii przemysłu chemicznego mieliśmy też praktyki w Porcelanie, Lakierach, Fajansie,Czekoladzie i Wanilinie. Mieliśmy też miesięczne praktyki poza Włocławkiem. Moja klasa miała w Zakładach Chemicznych w Bydgoszczy. Klasy "papiernicze" wyjeżdżały do Świecia n/Wisłą.
Niedługo, bo w 2020roku będę z koleżankami i kolegami obchodził 50-cio lecie zdania matury. Jak ten czas leci , moje drogie dzieci. Jak o tym pomyślę, to mi kopara opada.

1 1
ID:65948


Znam i akceptuję regulamin portalu

Polityka

Pogrzeb praw kobiet. Protest przed biurem poselskim PiS

Protesty na ulicach polskich miast, to konsekwencje wyroku Trybunału Konstytucyjnego,..

Radni PiS o wnioskach do budżetu miasta na 2021 rok

28 września radni Prawa i Sprawiedliwości zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Radni Lewicy apelują do biskupa A. Wiesława Meringa

Dziś pod Pałacem Biskupim radni Lewicy zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Prezydent Włocławka:"Dyskutujmy, ale nie obrażajmy się”

Dzisiaj w ratuszu odbyła się konferencja prasowa, podczas której prezydent Włocławka..

Wybory 2020. Wyniki PKW z ponad 99 procent obwodów

W niedzielę 12 lipca odbyła się druga tura wyborów prezydenckich. Największe..

Dziennikarstwo obywatelskie

Drażliwy temat reparacji a opcja berlińska

Nowoczesna i Platforma Obywatelska dość histerycznie oskarża szeregowego posła..

Rewitalizacja Starego Miasta

Stała się ostatnio modna rewitalizacja we Włocławku. Temat niewątpliwie ciekawy...

Koszykówka dla najmłodszych

Poniedziałek, pogoda nie rozpieszcza, pod Halą Mistrzów typowy dla meczowego dnia..

Pomóż Martynce stanąć na nóżki

Martynka ma 4,5 roku, urodziła się z bardzo rzadką wadą genetyczną - zespołem..

Polska moich marzeń cz.6

Nadszedł kres moich marzeń. Kampania wyborcza czyli niecodzienny festiwal obietnic,..

WOLNE MEDIA