Wyjazdowe posiedzenie sejmikowej Komisji Współpracy Międzynarodowej i Promocji Województwa odbywało się w brukselskiej siedzibie Komitetu Regionów. Uczestniczyli w nim przewodniczący komisji Robert Malinowski i wiceprzewodniczący tego gremium Marek Gralik, radni Anna Niewiadomska i Jacek Gajewski oraz zasiadający w nim także przewodnicząca i wiceprzewodniczący sejmiku województwa Elżbieta Piniewska i Przemysław Sznajdrowski.
Członkowie komisji wzięli też udział w konferencji poświęconej inicjatywie unijnych regionów w kwestii przyszłości wspólnotowej polityki spójności (to ten segment unijnej polityki, w ramach którego funkcjonują nasze programy regionalne i przypisane do nich środki). Chodzi o skierowany do przewodniczącej Komisji Europejskiej Ursuli von der Leyen apel 120 regionów z piętnastu krajów członkowskich (Polska, Austria, Czechy, Finlandia, Francja, Niemcy, Grecja, Włochy, Holandia, Portugalia, Rumunia, Słowacja, Słowenia, Hiszpania i Szwecja) o spotkanie w celu omówienia przyszłych wyznaczników tej polityki. Dokument, którego sygnatariuszem jest również województwo kujawsko-pomorskie, zawiera ostrzeżenie przed dalszą centralizacją i deklarację woli większego uczestnictwa regionów we wdrażaniu polityki spójności.
Czwartkowe posiedzenie Komisji Zasobów Naturalnych KR (NAT) było poświęcone przyszłości europejskiego rolnictwa i odporności europejskich regionów na klęski żywiołowe, w tym powodzie. NAT przyjęła opinię w sprawie sprawiedliwego handlu i bezpieczeństwa fitosanitarnego w obrocie produktami rolnymi w kontekście regionalnej konkurencyjności unijnego rolnictwa oraz opinię dotyczącą sprawiedliwych warunków pracy rolników i pracowników rolnych.
W piątek miały miejsce spotkania w polskiej ambasadzie w Brukseli i w brukselskim przedstawicielstwie naszego województwa.