PLK: Anwil Włocławek pokonał PGE Turów Zgorzelec 90:83

Koszykarze Anwilu Włocławek pokonali na wyjeździe PGE Turów Zgorzelec 90:83 w spotkaniu 25. kolejki Polskiej Ligi Koszykówki. Najlepszym "Rottweilerem" był Nemanja Jaramaz, który zakończył mecz z 20 punktami, czterema zbiórkami i siedmioma asystami.

Lepszy początek zanotowali goście, którzy dzięki Kacprowi Młynarskiemu i Nemanji Jaramazowi prowadzili 11:4. W odrabianiu strat pomagali m.in. Michał Michalak i Brandon Brown, ale to Anwil ostatecznie wygrywał po pierwszej kwarcie 24:19. Dobra gra Pawła Leończyka i Josipa Sobina pomagała gościom utrzymywać przewagę w kolejnej części meczu. Trafienia Tweety’ego Cartera nie wystarczały PGE Turowowi, aby zbliżyć się do rywali. Po 20 minutach meczu to zespół z Włocławka wygrywał 45:37.

Trzecia kwarta to świetny początek gospodarzy – po serii 8:0 mieliśmy remis po 45. Późniejsze trójki Nemanji Jaramaza i Fiodora Dmitriewa pozwalały jednak Anwilowi na utrzymywanie minimalnej przewagi. Ostatecznie dzięki rzutom wolnym Davida Jacksona wynik znowu był wyrównany po 30 minutach gry – 58:58. W ostatniej kwarcie kluczowy był moment, w którym po rzutach Jaramaza i McCraya Anwil wyszedł na sześć punktów przewagi. Zgorzelczanie się już po tym nie podnieśli i dlatego goście wygrali 90:83.

PGE Turów Zgorzelec – Anwil Włocławek 83:90 (19:24, 18:21, 21:13, 25:32)