Ferie we Włocławku

Od poniedziałku dwutygodniową zimową przerwę w zajęciach zaczynają uczniowie szkół podstawowych i średnich szkół w naszym województwie.

Półkolonie organizuje Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku. Dnia 30 i 31 stycznia w muzeum Zbiory Sztuki, z dziećmi spotka się artysta rzeźbiarz Stanisław Zagajewski a 29 stycznia i 3 lutego w Muzeum Etnograficznym odbędzie się spotkanie dzieci na wystawie czasowej „Przy kierzance, kopance i dzieży” połączone z projekcją filmu „Pieczenie chleba”. Muzeum zaprasza również 3 lutego 2008 roku na imprezę plenerową „XIX Korowód Grup Zapustnych ulicami Włocławka”. Ponadto, zorganizowane grupy półkolonijne mogą bezpłatnie zwiedzać prezentowane w muzeum stałe i czasowe wystawy.


Równiez Zespół Szkół Integracyjnych nr 1 we Włocławku w godz. od 9:00 do 13:00 organizowane będą półkolonie.
Wzorem lat ubiegłych wydawane będą dwa posiłki. Odpłatność pełna wynosi 50 zł. Odpłatność refundowana 10 zł (obejmuje dzieci korzystające z obiadów refundowanych prze MOPR).

W programie półkolonii przewidziane są liczne atrakcje, między innymi:
- spotkanie w Muzeum z twórcą włocławskim Stanisławem Zagajewskim,
- zajęcia w Galerii Sztuki przy ul. Miedzianej,
- wizyta w Telewizji Kujawy,
- zajęcia na małym i dużym basenie,
- wycieczka do akwaparku w Solcu Kujawskim,
- zajęcia w pracowni komputerowej "Bezpieczny Internet",
- Szkolne Kino (bajki i filmy)


Miejska Biblioteka Publiczna im. Zdzisława Arentowicza przygotowała dla młodych czytelników bogaty program ferii zimowych. 28 stycznia, tj. w najbliższy poniedziałek, o godz. 11.00 rozpoczną się zajęcia dla dzieci w filiach: nr 3 przy ul. Wienieckiej 34, nr 5 przy ul. Płockiej 45 oraz filiach dziecięcych przy ul. Warszawskiej 11/13 i Broniewskiego 32a. Od godz. 12.00 zaplanowano zajęcia w filii nr 2 przy ul. Dziewińskiej 17 i filii nr 6 przy ul. Żytniej 66/68 i w filii nr 1 przy ul. Grodzkiej.


Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego we Włocławku, podobnie jak w czasie roku szkolnego, oferuje zajęcia w sali wychowania komunikacyjnego. Zgodnie z przepisami dzieci mają prawo do samodzielnego wychodzenia na drogi publiczne od siódmego roku życia - przypomina Jarosław Chmielewski, dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego we Włocławku. Nie wszystkie jednak są przygotowane do uczestnictwa w ruchu drogowym, nie wszystkie są w stanie sprostać wymaganiom w trudnych sytuacjach na drogach.
W zajęciach prowadzonych przez egzaminatorów i wykwalifikowanych pracowników WORDu, uczestnicy półkoloni poprzez zabawę mogą poznać zasady ruchu drogowego. W zajęciach wykorzystuje się salę wychowania komunikacyjnego bogato wyposażoną w gry oraz programy multimedialne. Do dyspozycji jest również miasteczko ruchu drogowego, w którym - o ile pozwoli na to pogoda - młodzi ludzie mogą sprawdzić swoją znajomość przepisów. Zorganizowane grupy powinny zgłaszać chęć udział w zajęciach we włocławskim WORDzie - telefonicznie 054 233 09 58.


Półkolonie organizują także SP nr 7, SP nr 14, Zespole Szkół nr 3, Zespole Szkół nr 9 i Zespole Szkół nr 11. Wszystkie placówki, z wyjątkiem Zespołu Szkół nr 3, będą organizowały zajęcia dla uczniów przez całe dwa tygodnie ferii. W ZS nr 3, ze względu na remont obiektu, półkolonie potrwają tylko przez pierwszy tydzień, tj. do 1 lutego. Zajęcia w szkołach będą się rozpoczynały o godz. 9.00 i potrwają do godziny 13.00.


W ferie będą czynne również 4 świetlice profilaktyczno - wychowawcze Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie. Placówki będą otwarte od godziny 10.00 do 18.00, jednak – jeśli zaistnieje taka potrzeba – czas zajęć może zostać wydłużony. Dla dzieci zostaną przygotowane wycieczki oraz zorganizowane zajęcia na miejscu, w poszczególnych świetlicach, tj.: w świetlicy środowiskowej „Zapiecek” przy ul. 3 Maja 6, świetlicy środowiskowej „Zacisze” przy ul. Zakręt 8, świetlicy środowiskowej „Zorza” przy ul. Żytniej 55 oraz świetlicy środowiskowej „Zefir” przy ul. Gałczyńskiego 9.


Razem z młodymi ludźmi z naszego województwa ferie będą mieć uczniowie z województw lubuskiego, małopolskiego, świętokrzyskiego i wielkopolskiego.

(empe)
1 komentarz

Agata Młynarska

A gimnazjaliści chodzą do szkoły w ferie?

1 1
ID:429


Znam i akceptuję regulamin portalu

Polityka

Pogrzeb praw kobiet. Protest przed biurem poselskim PiS

Protesty na ulicach polskich miast, to konsekwencje wyroku Trybunału Konstytucyjnego,..

Radni PiS o wnioskach do budżetu miasta na 2021 rok

28 września radni Prawa i Sprawiedliwości zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Radni Lewicy apelują do biskupa A. Wiesława Meringa

Dziś pod Pałacem Biskupim radni Lewicy zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Prezydent Włocławka:"Dyskutujmy, ale nie obrażajmy się”

Dzisiaj w ratuszu odbyła się konferencja prasowa, podczas której prezydent Włocławka..

Wybory 2020. Wyniki PKW z ponad 99 procent obwodów

W niedzielę 12 lipca odbyła się druga tura wyborów prezydenckich. Największe..

Dziennikarstwo obywatelskie

Drażliwy temat reparacji a opcja berlińska

Nowoczesna i Platforma Obywatelska dość histerycznie oskarża szeregowego posła..

Rewitalizacja Starego Miasta

Stała się ostatnio modna rewitalizacja we Włocławku. Temat niewątpliwie ciekawy...

Koszykówka dla najmłodszych

Poniedziałek, pogoda nie rozpieszcza, pod Halą Mistrzów typowy dla meczowego dnia..

Pomóż Martynce stanąć na nóżki

Martynka ma 4,5 roku, urodziła się z bardzo rzadką wadą genetyczną - zespołem..

Polska moich marzeń cz.6

Nadszedł kres moich marzeń. Kampania wyborcza czyli niecodzienny festiwal obietnic,..

WOLNE MEDIA